Rygos Jūrmalos muzikos festivalis. Julianas Rachlinas (smuikas) ir Rudolfas Buchbinderis (fortepijonas) | Repertuaras
  • Organizatorius: RJMF Events
  • Trukmė: 2 val.30 min.
Nuo 21.20 eurų
0 (Balsavo

0

)

Smuiko virtuozas Julianas Rachlinas kartu su pianistu Rudolfu Buchbinderiu Latvijoje gros pirmą kartą. Repertuare skambės kamerinės muzikos klasika, apjungianti ypatingus abiejų muzikų gebėjimus žinomiausiuose kūriniuose rasti naujų, jaudinančių detalių.

Rudolfas Buchbinderis garsus unikaliu gebėjimu muzikai suteikti gyvybės – jis tarsi įpučia gyvasties kiekvienam garsui. Muzikas sukūrė naujus atlikimo standartus, ypač kai kalbame apie Bethoveno kūrybą. R. Buchbinderis neslepia, kad būtent Bethoveno kūryba jį jaudina iki ašarų. Juliano Rachlino muzikos atlikimo stilius apibūdinamas kaip itin jausmingas ir įkvepiantis klausytojus. Jis griežia 1704 m. „ex Liebig“ Stradivarijaus smuiku.

Koncerto programa:

Francas Šubertas, sonata smuikui, D Major D. 384 „Sonatina“Liudvikas Van Bethovenas, sonata smuikui nr. 9, A Major op. 47 „Kreutzer“Johanesas Bramsas, sonata smuikui, nr. 3, D minor op. 108

„Tikrai yra žmonių, kurie išmoktų groti kūrinį per porą savaičių. Bet aš tai darau bent vienerius metus. Ne todėl, kad esu blogas muzikas ar lėtai mokausi, tiesiog turiu išjausti tai, ką noriu savo muzika pasakyti. Muzika turtina visą mūsų gyvenimą, ir jis vis tiek yra per trumpas, kad atskleistume visą didžiųjų kompozitorių sukurtą grožį.“Taip sako Julianas Rachlinas (g. 1974), dažnai vadinamas vienu įdomiausių ir labiausiai išskirtinių šiuolaikinių muzikų. Su garsiausiais pasaulio menininkais jis pradėjo griežti dar paauglystėje, kai po pergalės Eurovizijos jaunųjų muzikantų konkurse tapo jauniausiu solistu istorijoje, pradėjusiu muzikuoti su Vienos filharmonijos orkestru. J. Rachlinas plėtė savo muzikos arsenalą, į rankas paimdamas altą bei diriguodamas. Tokie neeiliniai gebėjimai muzikui suteikia ypatingų galimybių, pavyzdžiui, jam dedikuotame Kšištofo Pendereckio dvigubame koncerte smuikui ir altui atlikti net tris roles – griežti smuiku, altu bei diriguoti. 

Dirigentas Daniele Gatti J. Rachliną apibūdina kaip paprastą ir santūrų žmogų, nuolat ištroškusį muzikos. Kitas legendinis dirigentas, Zubinas Metha, prideda, kad J. Rachlinas yra be galo rūpestingas, linkęs padėti kitiems ir empatiškas. J. Rachlinas pats įkūrė ir vadovavo savo vardo festivaliams Dubrovnike ir Maljorkos Palmoje. Jis yra vadovavęs orkestrams Anglijoje, Suomijoje, Norvegijoje. Vien per šį sezoną J. Rachlinas dirigavo orkestrams Vienoje, Pitsberge, Berlyne, Zagrebe, Maskvoje, Peterburge, kaip solistas grojo su Marissu Jansonsu, Manfredu Honecku, Kristoferiu Eschenbachu, Myung-whun Chung ir daugybe kitų. 

Legendinio pianisto Rudolfo Buchbinderio (g. 1946) repertuaras driekiasi nuo Bacho iki šiuolaikinės muzikos. Šio austrų muziko karjera tęsiasi jau beveik 60 metų (prasidėjo pasirodymu su orkestru kai menininkui tebuvo 12 metų) ir yra įamžinta daugiau nei šimtu įrašų. Kritikai sutinka, kad jis sukūrė naują, itin aukštą muzikos atlikimo standartą, ypač kai kalbame apie garsiojo Bethoveno kūrybą. 

„Kiekvieną kartą, kai groju, aš pats mokausi ir patiriu iššūkį. Tik pradėjęs gilintis į senuosius šaltinius, aš supratau, kad žinios ir supratimas yra tai, kas labiausiai išlaisvina. Seniau muzikos laisvė buvo fantastiška, šiandien mes esame per daug griežti“, – pasakoja pats R. Buchbinderis.Muzikas prieš dvejus metus savo 70-tąjį gimtadienį pažymėjo koncertais garsiausiose pasaulio salėse – Niujorko Carniege, Vienos Musikverein, Berlyno filharmonijoje. Vienos ir Izraelio orkestrai pagerbė R. Buchbinderį garbės narystėmis, o Mariss Jansonso diriguojamas Bavarijos radijo simfoninis orkestras pakvietė tapti reziduojančiu nariu. Nuo tada jis pasirodė scenoje su svarbiausiais pasaulio orkestrais ir dirigentais iš viso pasaulio. Nors menininko technika su patirtimi tik gerėja, R. Buchbinderis pripažįsta, kad su kiekvienu koncertu patiria vis daugiau jaudulio ir streso, nes savo muzika reikia įtikinti ne tik auditoriją, bet ir, kaip sako pats pianistas, „patį save, kas yra visuomet sunkiausia.“

Šiemet R. Buchbinderio pasirodymų kalendorius pilnas, kaip ir visuomet. Kas savaitę jis atlieka po kelis koncertus įvairiausiuose pasaulio kampeliuose, o per metus šis skaičius perkopia ir šimtą. Nuo 2007-ųjų muzikas taip pat yra Grafenegg festivalio meno vadovas, per savo lyderiavimo laiką kilstelėjęs renginį iki vieno iš svarbiausių Europos simfoninės muzikos forumų. 

Istorinėse vietose vyksiantys Rygos Jūrmalos muzikos festivalio koncertai šiemet džiugins net keturis vasaros savaitgalius. Garsiausi pasaulio orkestrai ir dirigentai vainikuos kiekvieną festivalio savaitgalį, bus gausu ir kitų simfoninių koncertų ir rečitalių, be pasaulyje pripažintų talentų bus galima išgirsti ir dar tik kylančių žvaigždžių. 

Daugiau informacijos: www.riga-jurmala.com

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki