Provokuojantis spektaklis RIBOS | Repertuaras
  • Organizatorius: Menų spaustuvė, VšĮ
  • Trukmė: 1 val.30 min.
Nuo 0.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Maestro Jono Vaitkaus mokinio, jaunojo režisieriaus Tado Montrimo debiutinis darbas – spektaklis „Ribos“.

„Ribos“– tai spektaklis apie jauną žmogų, bandantį keisti nusistovėjusias, pasenusias gyvenimo taisykles. Herojus su kūdikišku atvirumu kelia problemiškus klausimus, kurie neretai kyla ir kiekvienam iš mūsų, bet dėl vyraujančių moralinių, etinių normų mes tiesiog nedrįstame jų garsiai įvardinti. Šis spektaklis – galimybė žengiant per uždraustą ribą išgyventi "ypač malonų teisumo pojūtį".

„Kas nustatinėja taisykles? Kas garantuoja jų patikimumą? Kodėl esu priverstas nuo kažko slėptis? Kažko bijoti? Tylėti? Kodėl su kažkuo turiu susitaikyti? Pavargau.

Noriu būti teisingas. Visų pirma – pats prieš save. Žinau – yra įstatymai, yra etinės, moralinės normos.. Bet tvarkos ten nėra. Privalau ją susirasti pats. Bet kokia kaina.“ Ištrauka iš pjesės „Ribos“, autorius Julius Paškevičius.

Pagrindinį vaidmenį spektaklyje atlieka pats pjesės autorius J. Paškevičius. Kartu su juo scenoje – Auksinio scenos kryžiaus laureatas, ne vieną vaidmenį teatre ir televizijoje jau spėjęs sukurti jaunas aktorius Dainius Jankauskas. Į avantiūrą su jaunaisiais kolegomis ir debiutuojančiu režisieriumi leidosi vyresniosios kartos aktorius, pedagogas Valerijus Jevsejevas.

* Įspūdžiai apie spektaklį:

"Iki paskutinės scenos viso spektaklio metu vis kylanti įtampa neslopsta, o pasiekusi kulminaciją – daug ką paaiškinančią pabaigą, išsiveržia dar didesne jėga."

Indrė Pavilonytė | Teatrai.lt

"Tuo tarpu pjesė tapo netikėtu šio rudens atradimu. Jaunasis dramaturgas, drįsiu papranašauti, po gero dešimtmečio galėtų aplenkti ir patį jo didenybę Marių Ivaškevičių. Buvo labai sklandu, organiška, natūralu, šmaikštu, energinga. Ir ne tik monologai! Esu tikra, kad J.Paškevičiaus tekstai sėkmingai skambėtų ne tik scenoje, bet ir kino ekrane." Agnė Biliūnaitė | Kafehauzas.lt

"Džiugu, kad jaunieji teatro kūrėjai siekia visapusiškai prisidėti prie kūrybinio proceso. Šiuo atveju tai aktorius Julius Paškevičius, ėmęsis dramaturgo plunksnos. Jaunajam autoriui paklūsta dialogas, sveikintinas ir siekis gvildenti aktualias problemas." Goda Dapšytė | Žurnalas 370

"„Ribose“ daug jaunystės. J. Paškevičiaus pjesė susiūta stambiais dygsniais, o pats jaunasis dramaturgas atlieka pagrindinį Piliečio vaidmenį. Autoriui svarbu savo kartos balsu, asmenine patirtimi prabilti apie mūsų socialinės sistemos ydas, nenuspėjamą minios elgseną, šiuolaikinės šeimos irimo priežastis. Svarbu ir tai, kad jaunasis autorius, polemiškai gindamas biblines tiesas, nuoširdžiai išsako savo asmeninę poziciją. Toks nuoširdus žvilgsnis į supančią realybę išskiria „Ribas“ iš daugelio repertuarinių spektaklių." Daiva Šabasevičienė | „7 meno dienos“ | Nr.983 (15), 2012-04-13

"Neeilinis jauno dramaturgo J. Paškevičiaus spektaklis yra atradimas tiek kiekvienam atskirai, tiek bendrai visai visuomenei, nes jis orientuotas būtent į mūsų suvokimą ir įsišaknėjusias problemas." Agnė Leskauskaitė | VAI VAI Magazine 2016 (4)

Spektaklis "Ribos" skiriasi nuo daugelio matytų šabloninių spektaklių, kur atsikratoma visų stereotipų. Skirtumą gali pastebėti vos įžengus į mažą patalpą, kur prieš save matai vos porą kėdžių ir stalą. Minimalizmas scenoje- vienas labiausiai patikusių bruožų. Tai buvo spektaklis, kuriame plojau iki paskutinės sekundės. Tai buvo spektaklis, pažadinęs manyje nuoširdumą, priminęs apie jo svarbą ir begalinę jėgą. Milda Aksionovaitė, žiūrovė | žiūrėjo spektaklį keturis kartus

** 2014 m. Panevėžyje vykusiame X KAMERINIŲ SPEKTAKLIŲ FESTIVALYJE "Ribos" išrinktas geriausiu festivalio spektakliu ir apdovanotas Didžiuoju prizu.

*** Spektaklyje vaidinantis Dainius Jankauskas pripažintas 2013 metų geriausiu Jaunuoju menininku (Auksiniai scenos kryžiai)

DĖMESIO: VĖLUOJANTYS ŽIŪROVAI NEĮLEIDŽIAMI

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki