Premjera. Virginija Rimkaitė . VIRIMO TEMPERATŪRA 5425, rež. Giedrė Kriaučionytė | Repertuaras
  • Organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Trukmė: 1 val.40 min.
Nuo 12.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Gerbiami žiūrovai,

Birželio 20 d. 19 val. skelbtas spektaklis VIRIMO TEMPERATŪRA 5425 neįvyks dėl aktoriaus ligos. Vietoj šio spektaklio bus rodomas spektaklis SCENOS IŠ VEDYBINIO GYVENIMO, tad bilietai, įsigyti į VIRIMO TEMPERATŪRĄ 5425 (birželio 20 d. rodymui) galios SCENOMS IŠ VEDYBINIO GYVENIMO (birželio 20 d. rodymui). Žiūrovai, norintys grąžinti bilietus ir atgauti pinigus, tai gali padaryti iki 2019 m. liepos 4 d. toje „Tiketos“ kasoje, kurioje juos įsigijo. Pirkusieji internetu grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros tinklapyje www.tiketa.lt

Atsiprašome už nepatogumus!

Režisierė — Giedrė KRIAUČIONYTĖ -VOSYLIENĖ

Scenografas — Antanas DUBRA

Kostiumų dailininkė — Morta NAKAITĖ

Režisieriaus asistentas — Mindaugas JUSČIUS

Vaidina: Rimantė VALIUKAITĖ, Vytautas RUMŠAS, Algirdas DAINAVIČIUS, Paulius MATUZAS

Naujame režisierės Giedrės Kriaučionytės-Vosylienės spektaklyje „Virimo temperatūra 5425“ kūrėjai, nagrinėdami uždarą šeimos gyvenimą, klausia, kokia yra mūsų virimo temperatūra, kiek beprotybės mes galime ištverti?

Spektaklio centre – tipinė šeima, gyvenanti tipiniame daugiabučio bute. Labiau už viską jie trokšta būti normaliais, tokiais kaip visi, tačiau jų sūnus po traukinio katastrofos yra prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio. Jis nekalba ir nevalgo, tik groja pianinu. Įprastą šeimos gyvenimą netikėtai sudrumsčia vyras, pasisiūlęs išsinuomoti vieną jų bute esantį kambarį. Ir taip viskas ima keistis labai netikėta linkme.

Absurdo komedijoje kūrėjai kelia klausimus apie normalumo ir nenormalumo santykį, vartotojiškos visuomenės ydas, „standartizuotus“ gyvenimus, sovietinės ideologijos suformuoto žmogaus kompleksus, kurie vis dar gajūs mūsų visuomenėje. Kodėl mūsų normalumo suvokimas vis dar toks siauras, ir kas atsitinka iš visų jėgų stengiantis tapti normaliu?

Spektaklis kuriamas pagal Virginijos Rimkaitės to paties pavadinimo pjesę, kuri buvo pristatyta LNDT „Versmės“ dramaturgijos festivalyje. Šios pjesės atspirties taškas – Antikos mitų herojaus Tantalo istorija: prasikaltęs dievams, jis buvo įkalintas pragare ir pasmerktas amžiams kęsti troškulį bei alkį. Kitaip tariant, dievai atėmė iš Tantalo galimybę vartoti, ir tai buvo jo amžinoji kančia – vaisiai traukdavosi vos jam ištiesus ranką nusiskinti, vanduo atslūgdavo jam norint atsigerti. Dramaturgė iškelia mintį, kad galbūt būtent perteklius, o ne stygius yra mūsų dienų pragaras. Skaičius 5425 simbolizuoja be galo aukštą temperatūrą, kurioje lydosi to paties pavadinimo metalas tantalas. Tad kokia yra šiuolaikinio Tantalo virimo temperatūra, kokį karštį jis gali ištverti?

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki