Premjera. RESPUBLIKA, rež. Łukasz TWARKOWSKI | Repertuaras
  • Organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Trukmė: 6 val.0 min.
Nuo 0.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

 

Spektaklio tiesioginės transliacijos bilietai

 

Spektaklis „Respublika“ – netradicinės formos ir trukmės renginys, be to, jis vyks metu, kuomet visi turime paisyti galiojančių ribojimų dėl COVID-19 viruso, todėl prašome atkreipti dėmesį šiuos dalykus:

• viso spektaklio metu bus privaloma dėvėti apsauginę veido kaukę. Renginys truks 6 valandas, todėl rekomenduojame atsinešti kelias kaukes. Žiūrovai be nosį ir burną dengiančių apsauginių kaukių į renginį nebus įleidžiami;

• spektaklio vietoje prašome laikytis saugaus 1 m. atstumo – bus galima laisvai judėti po visą pastatą ir jo kiemą. Sėdėti bus galima amfiteatre, iš kur geriausiai matysis ekranai, ir kitose erdvėse, žiūrovų vietos nėra numeruotos, todėl galima dažnai keisti savo buvimo vietą;

• dalis spektaklio vyksta anglų kalba, vertimai į lietuvių kalbą – subtitruose;

• spektaklyje rekomenduojame lankytis žiūrovams ne jaunesniems nei 18 metų;

• spektaklio metu bus galima įsigyti maisto ir gaiviųjų bei alkoholinių gėrimų. Taip pat veiks pirtis;

• spektaklis vyks Vilniaus kino klasteryje – Meistrų g. 12 C, Vilnius.

Taip pat norėtume informuoti, kad kaip ir ankstesniuose režisieriaus darbuose:

• viso spektaklio metu bus nuolat naudojamos ryškios ir blyksinčios šviesos, garsi muzika, leidžiami dūmai;

• visų rodymų metu žiūrovai gali patekti į veiksmą ir būti nufilmuoti, o rugsėjo 5 d., vykstant tiesioginei spektaklio „Respublika” transliacijai, šie kadrai bus transliuojami internetu žiūrovams, pirkusiems bilietus į tiesioginę transliaciją.

Gerų įspūdžių ir iki susitikimo spektaklyje gyvai ar virtualiai!

 

Iš lenkų kalbos išvertė Vyturys JARUTIS

Pjesė parašyta remiantis Ewos Bińczyk, Rebeccos Solnit, Yuval Noah Harari ir Rutgerio Bregmano mintimis. 

Režisierius — Łukasz TWARKOWSKI

Dramaturgė — Joanna BEDNARCZYK

Scenografas — Fabien LÉDÉ

Vaizdo projekcijų kūrėjai — Karol RAKOWSKI, Adomas GUSTAINIS

Choreografas — Paweł SAKOWICZ

Kompozitorius — Bogumił MISALA

Kostiumų dailininkė — Svenja GASSEN

Šviesos dailininkai — Julius KURŠYS, Dainius URBONIS

Scenos operatorius — Karolis JUKNYS

Režisieriaus asistentė — Eglė ŠVEDKAUSKAITĖ

Dramaturgės asistentė — Simona JURKUVĖNAITĖ

Scenografo asistentas — Rokas VALIAUGA

Filmavimo konsultantas — Simonas GLINSKIS

Garso režisieriai — Karolis DRĖMA, Adomas KORENIUKAS

Šviesos operatoriai — Edvardas OSINSKIS, Dainius URBONIS

Vaizdo operatorius — Adomas GUSTAINIS

Kameros operatoriai — Šarūnas Liudas PRIŠMONTAS, Naglis Kristijonas ZAKARAS, Rička ŽIGIS

Montažo operatorius — Vytenis KRIŠČIŪNAS

Prodiuseriai — Vidas BIZUNEVIČIUS, Lukrecija GUŽAUSKAITĖ

VAIDINA

Nelė SAVIČENKO

Airida GINTAUTAITĖ

Rasa SAMUOLYTĖ

Jan DRAVNEL

Rytis SALADŽIUS

Valentinas NOVOPOLSKIS

Vainius SODEIKA

Augustė POCIŪTĖ

Gediminas RIMEIKA

Ula LIAGAITĖ

Martynas NEDZINSKAS

Diana ANEVIČIŪTĖ

Algirdas DAINAVIČIUS

Komi TOGBONOU

 

Žmonija visą laiką tikrina revoliucingas idėjas. Atrodo, kad dabartinis idėjų, socialinių ir politinių naratyvų pagrindas jau nebetinkamas. Stebėdami didėjančią nelygybę, griūvančią demokratiją, valdžios struktūrų persiskirstymą ir klimato katastrofos grėsmę, vis daugiau žmonių supranta, kad dabartiniai įstatymai yra nebe įstatymai, o chaosas ir neteisybė.

„Respublika“ yra meninis projektas, kurio kūrėjai siekė išbandyti bazinių pajamų idėją. Kas nutiks, jei iš naujo apibrėšime darbo sąvoką? Ar darbu gali būti vadinama tik veikla, kuria siekiama padidinti BVP ir atlyginimą?

Projekto dalyviai, pasitraukę į Lietuvos gamtą, gaudavo nustatytą sumą pragyvenimui ir jų buvo prašoma sukurti bendruomenę, veikiančią už įprastų socialinių ir ekonominių struktūrų ribų. Jie tyrė darbą, kuris neatitinka 40 valandų per savaitę suvokimo. Netrukus paaiškėjo, kad žmones suvienijo ir jų bendra veikla tapo šokiai bei muzika. Ar muzikos kūrimas ir šokiai laukinėje gamtoje (nepaisant pramogų pasaulio primestų taisyklių) turi platesnę, ritualinę, suvienijančią prasmę?

Po penkerių metų, kai supanti tikrovė tampa vis problemiškesnė ir didėja skilimo pavojus, jie pabandė grįžti prie savo mažo eksperimento, išmėginto praeityje. Būnant kartu įvyko kai kas, kas juos įtikino, kad eksperimentas, prasidėjęs nuo bazinių pajamų idėjos, gali būti jiems nerimą keliančių sudėtingesnių pasaulio problemų sprendimo būdas.

Ar patirtis, neturinti finansinių matų, turi kokią nors vertę? Ar nuo seno žinomas ryšys tarp muzikos, šokio ir pasipriešinimo veikia šiais laikais? Ar muzika ir šokis turi ritualinę jėgą sustiprinti išsigandusį ir susirūpinusį žmogų? Padaryti jį ir ją ne tokį bejėgį? Atsakingesnį? Jautresnį? Ar respublikos ir jos komponentų idėja gali viršyti politinę struktūrą ir įgyti naujų egzistencinių prasmių?

„Respublika“ yra nauja teatrinė patirtis erdvėje ir laike, jos režisierius – keturis „Auksinius scenos kryžius“ pelniusio „Lokio“ kūrėjas Lukaszas Twarkowskis. Spektaklį kuria tarptautinė komanda (dalis jos dirbo prie „Lokio“ spektaklio). Ypatingas Lietuvos teatro gyvenimo įvykis, kad šio spektaklio koprodiuseris yra garsusis Miuncheno Kammerspiele, du aktoriai (Stefan Merki ir Komi Togbonou) iš šio teatro trupės vaidins „Respublikoje“. Abu jie sukūrę daug vaidmenų teatre, taip pat dirbantys kino ir televizijos projektuose bei kuriantys muziką.

Žiūrovus kūrėjai kviečia į didelę Vilniaus kino klasterio erdvę, kur kiekvienas galės pasijusti bendruomenės dalimi. Neįpareigojančios struktūros teatrinis renginys suteiks progą pabūti uždaroje komunoje, kur galima dalytis istorijomis, maistu ir net pirtimi, įsitraukimo lygis priklausys nuo paties žiūrovo – jam visad lieka laisvė tik stebėti spektaklį. Šios ypatingos teatrinės patirties, kuri Lietuvoje pristatoma pirmą kartą (angliškai tai įvardijama kaip immersive ir durational theatre), trukmė – 6 valandos.

 

 

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki