Premjera Pagal Vasilijaus Šukšino kūrybą VALIA Rež. Vladimiras Gurfinkelis | Repertuaras
  • Organizatorius: Lietuvos rusų dramos teatras
  • Trukmė: 2 val.30 min.
2020 Rugsėjo 20 d.
18:30 val.
Lietuvos rusų dramos teatras, Basanavičiaus g. 13, Vilnius
2020 Spalio 14 d.
18:30 val.
Lietuvos rusų dramos teatras, Basanavičiaus g. 13, Vilnius
2020 Spalio 30 d.
18:30 val.
Lietuvos rusų dramos teatras, Basanavičiaus g. 13, Vilnius
2020 Spalio 31 d.
18:30 val.
Lietuvos rusų dramos teatras, Basanavičiaus g. 13, Vilnius
2020 Lapkričio 22 d.
18:30 val.
Lietuvos rusų dramos teatras, Basanavičiaus g. 13, Vilnius
2020 Lapkričio 24 d.
18:30 val.
Lietuvos rusų dramos teatras, Basanavičiaus g. 13, Vilnius
Nuo 15.45 eurų
0 (Balsavo

0

)

Dėmesio!

Dėl aktoriaus ligos rugsėjo 19, 20 d. planuota LRDT premjera „VALIA“ neįvyks. Visi žiūrovai, įsigiję bilietus į „VALIOS“ premjerą, šį šeštadienį, rugsėjo 19 d. turi galimybę pasižiūrėti spektaklį „Rusiškas romanas“.

Bilietus grąžinti galima iki spalio 1 dienos.

Numatoma spektaklio „VALIA“ premjeros data – lapkričio 22, 24 d.

Dėmesio! Spalio 14 d. spektaklis keičiamas į spektaklį „Kalniukas“. Bilietai galios tie patys arba juos galima grąžinti kasose kuriose buvo pirkti iki spalio 14 d.

 

Pagal Vasilijaus Šukšino kūrybą

VALIA

Kūrybinė grupė:

Režisierius – Vladimir GurfinkelDailininkė – Irena JarutisInscenizacijos autorius – Ilja GubinBaletmeisterė – Irina TkačenkoKompozitorius – Vitalij IstominŠviesos dailininkas – Jevgenij KozinRežisieriaus asistentė – Nadežda Pereverzeva

Premjera – 2020 m. rugsėjo 19, 20 d.

Dėmesio !

Premjera "Valia" rež. v. Gurfinkelis turėjusi įvykti rugsėjo 12,13 d. keliama į rugsėjo 19,20 d.

Lietuvos rusų dramos teatre (LRDT) spektaklį „Valia“ pagal Vasilijaus Šukšino apsakymus stato režisierius Vladimiras Gurfinkelis. „Šukšinas – pasaulyje nepakankamai įvertintas autorius, o jo apsakymai, kaip ir Čechovo, atskleidžia tam tikros epochos žmonių jausmų pasaulį. Tik Šukšino aistrų lygis – šekspyriškas“, – teigia „Valios“ režisierius, statantis epinį spektaklį, kuriame talentingi LRDT aktoriai kuria plačią galeriją žmonių tipažų, jungiamų aistros ir nerimo dėl rytdienos, ateities. Tikimės, jog teatras šiuo pastatymu išspręs romantiško herojaus deficitą šiuolaikiniame teatre ir atskleis ypač aktualią „nereikalingo žmogaus“ temą, juk V.Šukšino kūrybą persmelkianti mintis apie kiekvieno žmogaus vertę, reikšmingumą ypač aktuali nūdienai.

Vasilijus Šukšinas (1929 – 1974) rusų rašytojas, aktorius, kino režisierius, visuomenės veikėjas, kurdamas literatūros kūrinius ir filmus siekė parodyti pasaulį visais aspektais, visa įvairove, su visomis žmogaus gyvenimui būdingomis smulkmenomis. Autoriaus kūryboje atsiskleidžia aštrios socialinės bei psichologinės situacijos, kurias diktavo laikmetis. V. Šukšinas negailestingai kritikavo sovietinio gyvenimo realijas, jo prozai būdinga sodri liaudiška kalba, ryškūs veikėjų charakteriai, konfliktiškumas, tautosakos elementai.

„Šukšinas – vienas realistiškiausių autorių žemėje. Kadaise jaučiau poreikį pastatyti jo apsakymus atskirais kūriniais, o dabar iškilo poreikis atrasti sau kitokį Šukšiną, ne žanrinį. Daug autorių, kurių turinys atsiskleidžia prabėgus laikui, todėl taip būtina nulukštenti nuo Šukšino sovietinio autoriaus požymius, nuplėšti nuo jo herojų krimpliną ir nailoną, išmesti etninius ir dekoratyvinius jo kūrybos elementus, po kuriais jis slėpdavo savo maištingą, krauju paplūdusią sielą. Ir šis poreikis perkelti Šukšiną iš aprašančiųjų buitį ir papročių žinovų eilių į šių dienų pasaulį suprantančio filosofo rangą atvedė prie pastatymo Lietuvos rusų dramos teatre. (...) Šukšino kūryboje nėra vidutinio statistinio žmogaus: yra žmogus arba ne žmogus. Žmogus – tai visada asmeninė atsakomybė už kiekvieną poelgį, kiekvieną žodį, žmogus Šukšinui – tai visada atskira asmenybė. Jo kūryboje nėra minios, jis negali aprašyti minios, liaudies, o aprašo konkretų žmogų, ir tai stipru.“ – teigia spektaklio „Valia“ režisierius V. Gurfinkelis.

V. Gurfinkelis gimė Ukrainoje, 1984 m. baigė Kijevo valstybinį kultūros institutą, 1990 m. Sankt Peterburgo teatro, muzikos ir kino institute gavo teatro režisieriaus diplomą, apsigynė mokslo daktaro laipsnį. Statė spektaklius Kijeve, Sevastopolyje, Baku, Norilske, Krasnojarske, Novosibirske, Sankt Peterburge. Vadovavo ir dirbo vyriausiu režisieriumi Sverdlovsko, Permės teatruose, 2012 – 2013 m. buvo Permės multižanrinio festivalio „Baltosios naktys Permėje“ o 2014 – 2017 m. festivalio – forumo „Režisūros erdvė“ meno vadovu. V. Gurfinkelis aktyviai dirba kaip teatro meno pedagogas, veda teatro laboratorijas užsienyje: Italijoje, Mongolijoje, Vietname, Bulgarijoje, Prancūzijoje, JAV.

„Teatras – apgaulės menas: žiūrovas ateina, kad jį apgautų, ir mes jį apgaudinėjame. O Šukšinas – kitoks lygmuo, tai autorius, kuris siūlo mums pakilti iki paprastumo ir tiesos. Turime atsisakyti erdvės ir jausmų dekoravimo. Aktoriams tai sudėtinga. Jis nedekoruotas, jis visame kame turi būti realistiškas.“ - intriguoja pirmos „postkarantininės“ premjeros Lietuvos rusų dramos teatre režisierius V.Gurfinkelis.

Dėmesio! Spektaklyje skamba nenormatyvinė leksika.

 

Spektaklyje vaidina:

Stiopka – Telman RagimovIrina Ivanovna Zeleckaja – Jelena OrlovaSergej Jurjevič Zeleckij – Andrius DarelaVenka, valstietis – Maksim TuchvatulinPolicijos pareigūnas – Vidmantas Fijalkauskas / Vladimir DorondovSenė Malanja – Valentina Lukjanenko / Larisa PopovaVera, nebyli mergiotė – Aleksandra MetalnikovaNiura, jauna našlė – Jevgenija GladijStiopkos tėvas – Jurij ŠčiuckijPilietė Kiseliova – Inga MaškarinaTeisėjas ­– Aleksandr AgarkovNikitičius – Viačeslav Lukjanov

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki