Miuziklas „Gilyn į mišką//Into The Woods“ Muzika ir žodžiai – Stephen Sondheim Pagal James Lapine libretą | Repertuaras
  • Organizatorius: Lietuvos rusų dramos teatras
  • Trukmė: 2 val.30 min.
Nuo 19.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Dėmesio! Kovo 24 d. Miuziklas „Gilyn į mišką//Into The Woods“ Muzika ir žodžiai – Stephen Sondheim Pagal James Lapine libretą atšauktas. Bilietus galima grąžinti nuo atšaukimo paskelbimo dienos svetainėje www.rusudrama.lt ir dvi savaites po datos, kada turėjo įvykti spektaklis, toje pačioje kasoje, kur pirkote bilietus. Jei bilietą įsigijote kasose, kurios šiuo metu dėl karantino nedirba, bilietus galėsite grąžinti per dvi savaites pasibaigus karantinui. Internetu pirktus bilietus galima grąžinti iki renginio dienos savo paskyroje www.tiketa.lt

Dėl bilietų pirktų LRDT kasoje grąžinimo, kreipkitės el.p. agne.rudzinskiene@tiketa.lt ir tel. +37061378464

Muzika ir žodžiai – Stephen Sondheim

Pagal James Lapine libretą

GILYN Į MIŠKĄ // INTO THE WOODS // ЖДЁТ ТЕБЯ ЛЕС

Muzikinis vadovas – Joseph Bates (JAV)

Režisierius – Vilius Malinauskas

Scenografė – Kristina Kasparavičienė

Kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė

Garso režisierius – Artūras Staševskis

Choreografė – Leokadija Dabužinskaitė

Muzikinio vadovo asistentė - Laura Budreckytė-Nivinskė.

Režisieriaus asistentė – Gelena Ivaškevič

Tekstą į rusų kalbą išvertė Pavel Šišin

Pirmą kartą Lietuvoje statomas legendinio kompozitoriaus Stepheno Sondheimo miuziklas „Into the Woods / Gilyn į mišką“ subūrė tikrą žvaigždžių komandą. Lapkričio 29 ir 30 dienomis Lietuvos rusų dramos teatre įvyksiančioje premjeroje žiūrovai išvys 15 aktorių, vaidinančių ir dainuojančių pasakiškoje, tik suaugusiems skirtoje istorijoje, kurioje keisčiausiu būdu persipynė penkios žinomiausios pasaulio pasakos: „Raudonkepuraitė“, „Pelenė“, „Kepėjas ir jo žmona“, „Džekas ir pupos“ bei „Rapuncelė“.

Premjeriniame „Into the Woods“ Džeko partiją atliks vienas talentingiausių Lietuvos aktorių Valentinas Novopolskis, į žavią Raganą įsikūnys dainininkė Girmantė Vaitkutė, charizmatiški dainininkai Vaidas Baumila ir Rokas Spalinskas repetuoja Vilko ir Pelenės (aktorės Jevgenija Karpikova ir Elžbieta Latėnaitė) Princo vaidmenis, o aktorė Larisa Kalpokaitė suvaidins Džeko mamą. „Into the Woods“ dainuos LRDT aktoriai Aleksandra Metalnikova – Rapuncelė, Artur Svorobovič – Kepėjas, Aleksandras Agarkovas – Pasakotojas, Andrius Darela – Pelenės tėvas, Dvariškis, Raudonkepuraitės senelė. LRDT aktorius Telmanas Ragimovas Rapuncelės princo vaidmenį atliks pakaitomis su kviestiniu aktoriumi Tomu Žaibumi. Kepėjo žmonos partiją atliks Monika Valkūnaitė, Pamotės – Lidiya Kuzmitskaja iš Baltarusijos valstybinio akademinio muzikinio teatro, Raudonkepuraitės – Kotryna Chruškova, Pamotės dukrų Florindos – Kajetana Ageikinaitė, o Liusindos vaidmenį dalijasi Jevgenija Karpikova ir Elžbieta Latėnaitė. Visai šiai pasakiškai kompanijai kostiumus kuria dizainerė Jolanta Rimkutė, scenografė – Kristina Kasparavičienė, choreografė – Leokadija Dabužinskaitė.

„Into the Woods“ režisierius Vilius Malinauskas sako: „Svarbiausia mintis šiame miuzikle yra ta, jog visos pasakos prasideda nuo herojų norų ir troškimų, tačiau nė vienas nežinome ir nesusimąstome, kaip baigiasi pasaka, kai tie norai išsipildo. Tada paaiškėja, kad ne to norėjom, ne taip norėjom, ne apie tai svajojom, o juk, rodos, tokių konkrečių ir tikslių dalykų pageidavom. Miuzikle Pelenės mama iš kapo klausia dukros, ar ji tikrai žino, ko nori, nes jei tikrai žinai, tavo noras visada išsipildys.

Mūsų smegenys nuo vaikystės prifarširuotos stereotipų, kuriuos mums dažniausiai sudiktuoja pasakos, kurias girdime nuo kokio septynioliktojo amžiaus, kai teisininkas Šarlis Pero užrašė liaudies pasakas apie Raudonkepuraitę, Pelenę bei daugybę kitų. Pelenė būtinai turi ištekėti už princo, ir būtinai gražaus, susilaukti vaikų, kad Raudonkepuraitė turi jokiu būdu neišklysti iš takelio, tiesiu taikymu nueiti pas senelę ir pakeliui nesustoti nė sekundei, nors visai nenori eiti pas jokią senelę, o mieliau pasislėpusi sukimštų kokį saldumyną. Sustabarėję stereotipai mus nuveda į tuos norus, kurių mes norime iš inercijos, o ne iš tikrųjų, nes juk bijai nenorėti to kažko, ko nori visi. Ir kartais net nesusimąstai, jog iš tiesų nori kitko, ir tik pasiduodi visuotinei norų inercijai. Vienoje iš miuziklo dainų Ragana perspėja labai galvoti, ką pasakojame, kokias pasakas sekame, nes vaikai mus girdi.“

Lietuvoje S. Sondheimas geriausiai žinomas kaip miuziklo „Svynis Todas: demonas kirpėjas“ kūrėjas. Tuo tarpu Vakaruose visus įmanomus apdovanojimus – kino „Oskarą“, „Tony“, „Emmy“, „Grammy“ bei Pulitzerio premiją laimėjęs kompozitorius vadinamas vienu ryškiausiu muzikinio teatro novatoriumi ir virtuozišku istorijų pasakotoju. Amerikoje „Into the Woods“ laimėjo daugelį prestižinio „Tony Award“ nominacijų, o kritikai iki šiol tituluoja kūrinį „intelektualiausiu“ miuziklu Brodvėjaus istorijoje. Šiuo metu jau žanro klasika vadinamas miuziklas yra tapęs populiariausiu ir meniškai sėkmingiausiu kompozitoriaus S. Sondheimo kūriniu. Miuziklo žinovai akcentuoja dramaturginę kūrinio vertę, išskirtines vokalo partijas, unikalią muzikinės kompozicijos dermę ir aštrią mintį, jog labiausiai reikia bijoti savo norų ir troškimų.

Vaidmenys ir atlikėjai:

Pasakotojas ir Paslaptingas vyras – Aleksandr Agarkov

Pelenė – Jevgenija Karpikova / Elžbieta Latėnaitė

Džekas – Valentin Novopolskij

Džeko mama – Larisa Kalpokaitė

Kepėjas – Artur Svorobovič

Kepėjo žmona – Monika Valkūnaitė

Pamotė – Lidiya Kuzmitskaya

Pamotės dukra Liusinda – Elžbieta Latėnaitė / Jevgenija Karpikova

Pamotės dukra Florinda – Kajetana Ageikinaitė

Raudonkepuraitė – Kotryna Chruškova

Ragana – Girmantė Vaitkutė

Vilkas – Vaidas Baumila / Rokas Spalinskas

Rapuncelė – Aleksandra Metalnikova

Rapuncelės princas – Telman Ragimov / Tomas Žaibus

Pelenės princas – Rokas Spalinskas / Vaidas Baumila

Pelenės tėvas; Liokajus; Pelenės senelė – Andrius Darela

Perspėjame žiūrovus, perkančius bilietus į balkoną – šiose vietose yra ribotas matomumas.

Po trečio skambučio žiūrovai į parterį – NEĮLEIDŽIAMI.

Ačiū, kad nevėluojate.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki