Marius von Mayenburg PERPLEX, rež. Monika Klimaitė | Repertuaras
  • Organizatorius: Valstybinis jaunimo teatras
  • Trukmė: 1 val.0 min.
2018 Gegužės 9 d.
18:00 val.
Valstybinis jaunimo teatras, Arklių g.5, Vilnius
Nuo 8.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Režisieriė – Monika Klimaitė

Scenografė – Paulė Bocullaitė

Kostiumų dailininkė – Berta Bocullaitė

Kompozitorius – Vytautas Leistrumas

Spektaklyje PERPLEX veiksmo logika ir personažų charakteriai keisis dažniau už lietuvišką orą. Gali būti, kad kartais nesuprasite, kas vyksta scenoje ir kodėl. Norime jus nuraminti – tada, kai jausitės sutrikę, būsite teisūs!

Anot jaunosios režisierės Monikos Klimaitės, spektaklyje „Perplex“ (vert. iš vokiečių kalbos - suglumti, sutrikti) kalbama apie šiuolaikinio žmogaus tapatybę ir jos trapumą. Čia siekiama demaskuoti ne tik pasąmonės modelio veikimą, bet ir patį teatrą, kuriantį apgavikišką realybės iliuziją.

Pagrindinis veiksmas vyksta jaunos poros namuose. Iš atostogų grįžę Dalia ir Simonas, įėję į butą randa įtartinas permainas: nauji augalai, perstumdyti baldai, dingusi elektra. Netrukus pasirodo jų draugai Jonė ir Ignas, kuriems buvo patikėta prižiūrėti butą. Laikini gyventojai dabar elgiasi taip, lyg būtų teisėti namų savininkai. Sukrėsti ir pasimetę tikrieji šeimininkai pasišalina, o sugrįžta jau kitomis asmenybėmis, turinčiomis dviprasmiškų ketinimų. Netrukus keturių žmonių bandymas susikalbėti ir išsiaiškinti, kas yra kas, transformuojasi į siurrealistinį balaganą ir pažeria begalę provokuojančių nūdienos temų.

Pjesės autorius Marius von Mayenburg (g. 1972 m.) yra vienas ryškiausių ir dažniausiai prodiusuojamų šiuolaikinių Vokietijos dramaturgų. Tarptautinį pripažinimą jam pelnė 1996 m. parašyta pjesė „Ugnies veidas“ (Lietuvoje pastatyta Oskaro Koršunovo teatre, 2000). Absurdo komedija „Perplex“ jau septinta von Mayenburgo pjesė, radusi kelią į Lietuvos sceną.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki
Ačiū! Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienas!