August Strindberg KREDITORIAI | Repertuaras
  • Organizatorius: BĮ Klaipėdos dramos teatras
  • Trukmė: 0 val.0 min.
2020 Spalio 7 d.
18:30 val.
Klaipėdos dramos teatras, Teatro g. 2, Teatro g. 2, Klaipėda, Klaipėda
Nuo 10.75 eurų
0 (Balsavo

0

)

Dėmesio! Balandžio 25 d. spektaklis nukeltas į spalio 7 d. Anksčiau pirkti bilietai galios. Pageidaujantys bilietus galite grąžinti iki liepos 5 d. kasose kuriose buvo pirkti. Jei kasa kurioje įsigijote per šį laikotarpį nedirbs, kreipkitės el. paštu: info@tiketa.lt

________________

Premjera 2019 09 13

1 dalies tragikomedija

Pjesės autorius August Strindberg

Iš švedų kalbos vertė Stasys Sabonis

Režisierius pedagogas Darius Meškauskas

Dailininkė Patricija Vytytė

Muzika Nikiforas Shalaevas

Šviesų dailininkas Artūras Lepiochinas

Režisieriaus asistentas Vaidas Jočys

Vaidina:

Adolfas – Tomas Šečkus

Teklė – Iveta Raulynaitytė

Gustavas – Mantas Barvičius

„Kreditoriai“ – tai natūralistinė tragikomedija, persmelkta asmeniniame gyvenime autorių kamavusios paranojos ir mizoginijos (misos 'neapykanta' + gunê 'moteris'). Ši pjesė laikoma vienu stipriausių autoriaus kūrinių. Pjesėje veikia trys pagrindiniai personažai: dailininkas Adolfas, jo žmona Teklė ir mirusių kalbų mokytojas Gustavas. Teklė išvyksta keletui dienų į susirinkimą ir palieka savo vyrą Adolfą kurorte kurti ir ilsėtis vieną. Viešbutyje Adolfas susipažįsta su kitu poilsiautoju – Gustavu. Vyriška kompanija grąžina Adolfui seniai prarastą pasitikėjimą savimi. Gustavas įkvepia jam gyvybės, naujų minčių bei priverčia atsimerkti ir pažvelgti į savo gyvenimą kritišku žvilgsniu. Adolfas, kamuojamas minties, jog jųdviejų meilė su Tekle yra tik išnaudojimu paremta fikcija, kelia maištą prieš savo grįžusią žmoną ir reikalauja tiesos. Bet po ilgų manipuliacijos ir melo pilnų metų skolą tiesai susimokėti privalo visi. Pats Strindbergas pjesę apibūdino, kaip brandžiausią savo darbą.

Trys jauni aktoriai ir naujokai Klaipėdos dramos teatre Tomas Šečkus, Mantas Barvičius ir Iveta Raulynaitytė, vedami dėstytojo ir garsaus Lietuvos teatro ir kino aktoriaus Dariaus Meškausko, šiame spektaklyje atkleidžia keršto temą. Kas turi imtis bausmės už neteisybę – aš ar Dievas? Ar keršydamas galiu pasiekti teisybę? Ir ar kerštas nėra tik dar didesnis blogis?

„<...> padarytos kaltės, užsitrauktos skolos ten kažkur įrašytos! Ir kreditoriai anksčiau ar vėliau tų skolų ateis. Mes nekalti, bet mes atsakome! Nekalti prieš tą, kurio nėra, bet atsakome prieš save ir savo artimuosius.“ – ištrauka iš A. Strindbergo pjesės „Kreditoriai“

PASTABA! Žiūrovai, įsigiję bilietus su nuolaida, įeidami į teatrą, kartu su bilietu PRIVALO pateikti dokumentą, įrodantį teisę naudotis nuolaida.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki