Piotras Čaikovskis „Jolanta“ | Repertuaras
  • Organizatorius: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
  • Trukmė: 2 val.0 min.
Nuo 9.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Piotras Čaikovskis „Jolanta“

2 veiksmų opera rusų kalba

Libreto autorius Modestas Čaikovskis

Dirigentas statytojas – Alexandr Khaindrava

Dirigentai: Vladimir Ponkin, Tomas Ambrozaitis

Režisierius – Raimundas Banionis

Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė

Video projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas

Chormeisteriai: Vladimiras Konstantinovas, Vytautas Valys

Klaipėdoje – tarptautinė Čaikovskio opera „Jolanta“

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato vieną iš pagrindinių jubiliejinio 30 sezono akcentų! Tai – Piotro Čaikovskio opera „Jolanta“. Spektaklis statomas drauge su „Zav Arte Classic Agency HB“ menininkais.

Spektaklį režisuoja Raimundas Banionis. Anot režisieriaus, pagrindinis veikėjas šioje operoje yra Dievas, jis – personažų siekiamybė ir šlovinimo objektas. Tarybiniais metais, iš teksto išėmus žodį Dievas, kūrinys buvo tapęs lengvo turinio pasaka, „Jolantą“ žiūrėjo tik mokiniai. Šiai koncepcijai tarnavo ir tradiciniai kostiumai, balta Jolantos suknia, scenografija vaizduojanti kalnus ir pilis. Atsigręžus į originalų tekstą šis kūrinys sulaukė naujos interpretacijos. Įsigilinus į operos tekstą naujai suskamba ir jos muzika, „Jolantos“ statytojų nuomone visai nederėjusi „pasakiškai“ spektaklio interpretacijai.

Naujoji operos koncepcija remiasi suvokimu, kad Dievas yra žmoguje – Jolantos aklumas nekliudo jai regėti Dievo ženklų buvimo aplinkoje.

Operą stato Čekijoje reziduojantis gruzinų kilmės dirigentas Alexandr Khaindrava. Režisierius – Raimundas Banionis. Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė. Video projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas. Kartu su Klaipėdos muzikinio teatro solistais operoje pasirodys ir būrys užsienio solistų. Opera atliekama rusų kalba.

Balandžio 14 d. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre vyks ypatingas P. Čaikovskio operos „Jolanta“ vakaras. Susirinkusieji bus kviečiami užmerkti akis ir pajusti aplinką kitaip. Žymus parfumeris, pirmojo Lietuvoje registruoto nišinės autorinės parfumerijos prekinio ženklo „FUMparFUM“ kūrėjas, aktorius ir laidų vedėjas Aistis Mickevičius pristatys Klaipėdos muzikinio teatro kvapą ir jo sandarą. 18.00 val. (pusvalandį prieš spektaklio pradžią) parfumeris atskleis, kuo kvepia teatras, koks būtent šio teatro erdvės magijos receptas. Susirinkusieji taip pat turės progą sužinoti, koks kvapų menininko darbas, kas jo kūryboje svarbiausia, užduoti klausimus ir išlaisvinę uoslę, leistis į savitas taisykles turintį kvapų pasaulį.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki