TAMOŠIUS BEKEPURIS. Rež. Cezaris Graužinis | Repertuaras
  • Organizatorius: Cezario grupė, VšĮ
  • Trukmė: 1 val.30 min.
Nuo 10.00 eurų
4.7 (Balsavo

3

)

Pankoratorija pagal Kazio Binkio poemą

„Fantaziškai beprotiškas, aistra pulsuojantis, užmarinuoto humoro spektaklis“. VBS žinios

„Talentingiausia lietuvių klasikos interpretacija“, „Žiūrovų spektaklis“. VII-asis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis, 2016 m.

Visi girdėjo apie tokį asmenį Tamošių Bekepurį ir net pamena, kad jį kadaise apdainavo Vytautas Kernagis, tačiau beveik niekas nežino, kas šiam veikėjui nutiko, su kokiom stichijom jam teko grumtis...

Naujasis „cezario grupės“ darbas pagal padūkusio autoriaus Kazio Binkio poemą vilioja teatro, poezijos ir muzikos mylėtojus. Spektaklio garso takelis atliekamas gyvai trimis instrumentais (elektroniniu pianinu, saksofonu bei būgnais). Tuo tarpu visą pluoštą poemos veikėjų įkūnija trys aktoriai: Brigita Arsobaitė vaidina moteris ir merginas, Paulius Čižinauskas lenda į Tamošiaus kailinius, o Auksinio scenos kryžiaus laureatė Vilma Raubaitė imasi vyriškų vaidmenų. Pirmą kartą profesionalioje scenoje pristatomą „Tamošių Bekepurį“ režisavo Lietuvos, Skandinavijos ir Graikijos teatralų įvertintas Cezaris Graužinis.

Kūrinyje kalbama apie vedybinio morčiaus apimtus Lietuvos gyventojus ir jų apsuptyje sau vietos ieškantį „netekėjusį“ žmogų Tamošių. Gavęs „lyg jausmą tokį“ gražuolei Onutei, jis siekia jos rankos, tačiau čia koją ima kaišioti atkaklioji Elzbieta. Blaškydamasis tarp dviejų džuljetų, mūsų romeo Tamošius nejučia eina pasitikti savo likimo...

Visas peripetijas spektaklio kūrėjai vaizduoja, nepagailėdami humoro bei ironijos, tarytum komikse. Šio naujo scenos kūrinio žanrą režisierius C. Graužinis pavadino folklorine pankoratorija. Vaidinimas kviečia žiūrovus naujomis akimis pažvelgti į spalvingą mūsų tautos charakterį.

2017 m. spektaklio veikėjai už išgyvenimus kūrinyje gavo Auksinių scenos ryžių.

Spektaklį įvertino teatrologai, kinologai ir visko mačiusi publika:

„Tai ritualinio teatro rūšis, kai scenoje sukuriama praeities „kapsulė“ ir joje apgyvendinami charakteriai iš praeities“. (Teatrologas Jurijus Jukovas, „Menų faktūra“)

„Šis spektaklis man praskaidrino šuniškas dienas“. (Kinologas Nerijus)

„Spektaklis „Tamošius Bekepuris“ interpretuoja ir švelniai šaržuoja praėjusio laiko papročius bei galimas aktualijas, ir mažiau pasako apie konkrečius veikėjus ar jų gyvenimą, mat jie – tik mažos, nuolat kintančios detalės šmaikščiame pasakojime, kuris artimiausias pasakai“. (Recenzentė Goda Dapšytė, „370“)

„Seniai taip smagu nebuvo teatre. Gerai skaitos tas Binkis“. (Žiūrovė Adelė)

„Two thumbs up!“ (Svečias iš Airijos Lukas)

„Patinka“ (Feisas Bukas)

Binkis not dead. Tamoshews lives forever“. ("The Guardian Angel")

„Magnifique!“ (« Le Monde entier »)

„Спектакль не для средних умов“. (Иванушка-дурачок)

Režisierius C. Graužinis priklauso menininkų, kuriančių Vakarų Europoje, kartai. Jo sukurtų spektaklių geografija driekiasi nuo Atėnų per Salonikus, Vroclavą, Vilnių, Helsinkį, Malmę iki pat Farerų salų. Režisierius turi sukūręs savitą darbo su aktoriais metodiką bei teatro stilistiką, kurios nevysto jokia kita teatro trupė Lietuvoje. C. Graužinio teatras – tai vaizduotės teatras, kuriam būdinga gilintis į žmogaus prigimtį ir esmę, narstyti būties ir egzistencijos problemas.

2003 m. režisierius Vilniuje įkūrė „cezario grupę“, pastatė su ja per tuziną spektaklių. Jo vadovaujama trupė pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimą – Auksinį scenos kryžių – už spektaklius „Arabiška naktis“ (2004 m.) ir „Nutolę toliai“ (2011 m.). 2007 m. C. Graužinis apdovanotas prestižine Graikijos teatro ir muzikos kritikų sąjungos premija kaip geriausias režisierius (už spektaklį „Dafnis ir Chlojė“). 2011 m. „cezario grupė“ įvertinta Dalios Tamulevičiūtės premija už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą „Nutolę toliai“, o C. Graužinis – Boriso Dauguviečio auskaru „už Europos ir Lietuvos teatro tapatybės paieškas“.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki