Objektų ir kaukių teatro spektaklis „Spąstai“ | Repertuaras
  • Organizatorius: Teatro Istorijos, Všį
  • Trukmė: 1 val.0 min.
Nuo 13.20 eurų
0 (Balsavo

0

)

Objektų ir kaukių teatro spektaklis

„Spąstai“

Tarptautinė Lietuvos ir Prancūzijos scenos menininkų komanda pristato kaukių, objektų teatro spektaklio „Spąstai“ premjerą Lietuvos žiūrovams.

Vizualiuose, siurrealistiniuose „Spąstuose“ visapusiškai tyrinėjama manipuliacijos tema. Spektaklis įkvėptas asmeninės kūrėjų patirties ir susidūrimų su apgaulinga, manipuliatyvia tikrove, bei kaukės fenomenu kasdienybėje. Meninę „Spąstų“ formą įkvėpė kaukės simbolio įvaizdis ir meninės interpretacijos kitų kūrėjų (Stasio Eidrigevičiaus, Jano Švankmajerio) darbuose.

„Spąstuose” idėjos artikuliuojamos ne žodžiais, o per objektus ir judesį. Pasitelkus kiekvienam atpažįstamus kasdienybės objektus spektaklyje kuriamos kaukės pasitelkiamos kaip priemonė atskleisti veikėjų (akt. Kristina Mauruševičiūtė ir Jūratė Trimakaitė) vidinę būseną bei vis naujus jų vaidmenis visuomenėje.

Spąstų“ veikėjos nuolat papuola į įvairius manipuliatyvius tinklus: įvairūs išnaudojimo scenarijai darbo rinkoje, statuso, įsivaizduojamų nusikaltimų, visuomenės normų, asmeninių baimių ir nerealistinių svajonių spąstai. Tam, kad apsigintų ir prisitaikytų, „Spąstų“ veikėja (akt. Kristina Mauruševičiūtė) ne vien priešinasi, bet ir paklūsta manipuliatorių primestiems vaidmenims, pati imdama dėvėti kaukes. Bėgdama nuo vienų spąstų, ji vis patenka į kitus – išmoningesnius, aršesnius, vis nepastebimesnius, įprastesnius šiuolaikinėje visuomenėje ir mūsų kasdienybėje. Kaip tokiomis aplinkybėmis išlaikyti garbę ir orumą? Ar įmanoma ištrūkti iš manipuliatorių spąstų? Kur slypi nesibaigiančios manipuliacijos priežastys?

Aktorės (Jūratė Trimakaitė ir Kristina Mauruševičiūtė) spektaklyje naudojasi kaukėmis kaip priemonėmis atskleisti komplikuotus herojų santykius,vidinę būseną. Spektaklyje naudojamos kaukės, yra veiksnios, ku-riamos esamajame laike iš skirtingų kasdieninių objektų. Per atpažįstamus kiekvienai socialiniai erdvei daik-tus,netikėtai, paradoksaliai kuriamos kaukės, t.y. nauji spektaklio veikėjų vaidmenys visuomenėje.

Kūrybinė komanda:

Idėjos autorės - Jūratė Trimakaitė, Kristina Mauruševičiūtė

Spektaklio bendraautorės - Joana Narvidė, Sigita Mikalauskaitė

Režisierė - Jūratė Trimakaitė

Vaidina - Kristina Mauruševičiūtė, Jūratė Trimakaitė

Dailininkė - Cerise Guyon

Choreografė - Sigita Mikalauskaitė

Dramaturgė - Joana Narvidė

Kostiumų dailininkė - Aldona Trimakienė

Kompozitorius - Thomas Demay

Šviesų dailininkas - Felix Bataillou

Techninis direktorius - Julien Hatrisse

Apšvietimas, garsas - Julien Hatrisse, Simonas Racevičius

Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba

Kiti rėmėjai ir koprodiuseriai:

DRAC Hauts-de-France

“Le Tas de Sable - Ches Panses Vertes” teatras (Prancūzija)

“Cie Pilier des Anges-Théâtre Roublot" teatras (Prancūzija)

“Jean Arp” teatras (Prancūzija)

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki