Naujasis Baltijos šokis: Atsiskaitymas tik grynais (Portugalija) | Repertuaras
  • Organizatorius: Molėtų kultūros centras
  • Trukmė: 0 val.40 min.
Nuo 12.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ atvyksta į Molėtus: šokio spektaklius pristatys Vokietijos ir Portugalijos kūrėjai

Vilniaus publiką sužavėjęs portugalų duetas Jonas & Lander bei vienu perspektyviausių Europos šokio menininkų vadinamas vokietis Moritz Ostruschnjak liepą susitiks su Molėtų žiūrovais. Tai – tarptautinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ turo po Lietuvą dalis.

„Labai džiugina tokia solidi festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ partnerystė su Molėtų kultūros centru. Matome didžiulį profesionalaus scenos meno sklaidos poreikį ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir visoje Lietuvoje. Esu be galo laiminga, kad Molėtų žiūrovai jau šią vasarą turės galimybę pamatyti du tarptautinius šiuolaikinio šokio  darbus, kurie reprezentuoja Europos šiuolaikinio šokio tendencijas. Abu menininkai atstovauja konceptualiai žaismingą požiūrį į šią meno sritį,“ – sako festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Šokio instaliacija, kurioje atskaitymas – tik grynais

Portugalų šokio menininkai Jonas & Lander liepos 25 d. į Molėtus atvyksta su kūriniu „Atsiskaitymas tik grynais“ – netradicinėms erdvėms sukurta performanso instaliacija, kurioje su auditorija užmezgamas tiesioginis dialogas.  Kad instaliacija virstų performansu, žiūrovai kviečiami įmesti 1 euro monetas į tarpelį tarp dviejų arklių, ant kurių nejudėdami sėdi Jonas ir Lander. Tą akimirką, kai įvyksta kontaktas tarp arklio ir monetos, instaliacija baigiasi, ir prasideda pasirodymas. Priklausomai nuo to, kaip vystosi ryšys su žiūrovais, tęsiasi ir pats performansas.

Jonas Lopes ir Lander Patrick – vieni įdomiausių Europoje kuriančių šokio menininkų, kartu pradėję dirbti prieš dešimtmetį. Šie kūrėjai – išskirtinės asmenybės, kurioms kartu teko patirti ne vieną nuotykį ir kontrastų pilnus gyvenimo išbandymus. Duetui teko pagyventi ir kemperyje drauge su katinu, ir prabangioje viloje su augintiniu paršeliu. Šokis – ne vienintelis šių menininkų talentas, jų spektaklius dažnai lydi ir gyvai atliekama muzika.

Spektaklis yra tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ 2021 m. programos dalis. Daugiau informacijos apie liepos 1-30 d. vykstančio festivalio renginius www.newbalticdance.lt   

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki