„Muzikantas, velnias ir perkūnas“ ir „Kabakšt Kabaldakšt“ | Repertuaras
  • Organizatorius: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
  • Trukmė: 1 val.0 min.
2020 Kovo 1 d.
15:00 val.
ŽVEJŲ RŪMAI, Klaipėdos m. kultūros centras, Taikos pr. 70, Taikos pr. 70, LT-93202, Klaipėda
Nuo 5.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

S. Dičkienės operėlės vaikams

"Kabakšt Kabaldakšt"

"Muzikantas, velnias ir perkūnas"

Į sceninio gyvenimo kelionę operėlę „Kabakšt kabaldakšt“ paleidžia akmenimis, kibirkštimis, vėžiu, upeliu, lepšiais, avytėmis ir, aišku, Berniuku ir Mergaite tapę Klaipėdos Vydūno gimnazijos auklėtiniai (mokytoja Vaiva Šaulienė). Bobutės vaidmuo patikėtas Pranciškai Kurmanskienei. Tuo tarpu „Muzikantas, velnias ir perkūnas“ Klaipėdos H. Zudermano gimnazijos auklėtinius (mokytoja Asta Alminė) „pavers“ laumėmis, velniais, perkūnais bei Berniuku ir Mergaite. Už operėlių irgi vyksta nuolatinis veiksmas: vaizdo projekcijose smėlio grafika gyvai „džiazuoja“ dailininkė Angelina Furmaniuk-Savickienė. Operėlėms moksleivius ruošia jų mokytojos, o taip pat spektaklio muzikos vadovas Vytautas Valys, režisierė Milginta Palubinskaitė ir choreografas Darius Berulis.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro edukacinis projektas „Statykime operą“ maždaug 150-čiai pajūrio krašto vaikų suteikė unikalią galimybę kartu su teatro profesionalais vaidinti, šokti ir dainuoti profesionalioje scenoje. Projekto kulminacija – Rasos Dikčienės operėlių „Muzikantas, velnias ir perkūnas“ bei „Kabakšt kabaldakšt“ premjera.

R.Dikčienės operėlių „Muzikantas, velnias ir perkūnas“ bei „Kabakšt kabaldakšt“ pastatymai apjungė operos žanro tradiciją ir modernias, šiuolaikiškai personažus vaizduojančias lietuviškų pasakų interpretacijas. Interaktyvaus teatro elementai ir muzika atpažįstamais liaudies dainų motyvais patinka tiek mažiesiems artistams, tiek žiūrovams. Nors operėlėse veikia ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, jiems priskiriami bruožai – gudrumas, klastingumas, draugiškumas – akivaizdžiai žmogiški. Vaikai, stebėdami veikėjų elgesį, atpažįsta realiame gyvenime už teatro durų besiskleidžiančius žmonių santykius ir geriau supranta savo pačių jausmus ir emocijas.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki