MATERIA MAGICA 2019 | Trupė DUDA PAIVA (Olandija) | „Aklasis“ | Repertuaras
  • Organizatorius: Klaipėdos lėlių teatras, VšĮ
  • Trukmė: 1 val.0 min.
Nuo 0.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

SUAUGUSIEMS IR JAUNIMUI

AKLASIS – tai Duda Paiva kompanijos kolaboravimas su Australijos „Black Hole Theatre“ teatru spektaklis, pastatytas bendradarbiaujant su Norvegijos „Nordland Visual Theatre“, Prancūzijos „Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes“ bei Nyderlandų „Korzo“. Projektas finansuotas Nyderlandų Performanso meno fondo. Taip pat dėkojame Hans C. Boer ir Domokos Kovacs.

"I found pain in the light, and beauty in darkness." / „Radau skausmą šviesoje, o tamsoje – grožį“.

Šiame soliniame darbe Duda Paiva pasakoja apie savo vaikystę ir apie tai, kaip susidūrė su liga, paveikusia jo kūną ir laikinai atėmusią iš jo regėjimą. Jo siurrealistinį kelią į pasveikimą nutiesė tiek šamanizmas, tiek vakarų medicina. Spektaklis AKLASIS paverčia šią patirtį neįgalumo, atstūmimo bei ryžto metafora. Jis sukuria subtilų audinį, kuriame persipina šokis, afro-braziliškos subkultūros dainos bei šviesos ir garso galia.

Duda Paiva kompanija kuria fizinius bei vizualius performansus, jungiančius savyje šokį, lėlininkystę bei multimedijas. Kartu su savo partneriais, pagamintais iš poliuretano putplasčio, Duda Paiva kuria unikalius, miglotus, mistinius, o kartais ir skaudžius, tačiau visada humoru pasižyminčius pasaulius. Duda Paiva kompanija veda šokėjams, performanso atlikėjams bei teatro kūrėjams skirtas objekto dirbtuves „The Object Score“. Šios dirbtuvės jau vyko Kvebeko universitete Monrealyje (Kanada), Melburno menų koledže (Australija), ESNAM mokykloje (Prancūzija), San Paulo bei Rio de Žaneiro SESC (Brazilija), Balstogės akademijoje (Lenkija), Sofijos universitete (Bulgarija) bei keliose Nyderlandų menų mokyklose.

„The Object Score“ objekto dirbtuvės paremtos lėlių teatro bei šokio junginio tyrinėjimais. Dirbtuvėse skatinama kurti trumpus choreografinius motyvus, paremtus specialia technika, kai šokėjas juda dviem „kūnais“, savo bei jo valdomos lėlės. Tyrinėdami šią techniką, dalyviai susiduria su iššūkiais ir atskleidžia visas šokėjo judėjimo kartu su lėle galimybes. Čia atlikėjai mokosi kurti emocinius ryšius tarp savęs ir lėlės, o vaizduotė ir kūrybiškumas įgauna naują išraišką.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki