MATERIA MAGICA 2019 | Drezdeno jaunimo teatras (Vokietija) | „Lankymo valandos baigtos“ + diskusija | Repertuaras
  • Organizatorius: Klaipėdos lėlių teatras, VšĮ
  • Trukmė: 0 val.50 min.
Nuo 0.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

SUAUGUSIEMS IR JAUNIMUI

Viešosios egzekucijos, žudynės – žmonės visais laikais manė turintys teisę teisti ir reikalauti kitų gyvybės, atimti iš kitų teisę egzistuoti, skelbti mirties nuosprendžius. Vedamas Vokietijoje gyvenančio izraeliečio režisieriaus Arielio Dorono, Drezdeno jaunimo teatro ansamblis kelia klausimus apie žudymo akto savavališkumą, atsitiktinumą, neišvengiamybę, tuo pačiu kvestionuodamas žiūrovų, kaip stebėtojų, vaidmenį. Drezdeno jaunimo teatras „tjg. theater junge generation“ buvo įkurtas 1949 metais ir nuo to laiko tapo vienu didžiausių šalies vaikų ir jaunimo teatrų. Trijose 2016 m. atsidariusio „Kraftwerk Mitte“ meno centro scenose bei įvairiose viešose erdvėse vasarą teatras parodo kasmet parodo daugiau nei 600 spektaklių. Kiekvieną sezoną spektakliai sutraukia per 90 000 žiūrovų – vaikų, paauglių bei suaugusiųjų.

Teatro veikla susideda iš trijų dalių – vaidyba, lėlių teatras bei teatro akademija. Trupę sudaro 20 plataus profesinio profilio aktorių, kurie spektakliuose tyrinėja ir jungia šiuolaikines tendencijas scenos meno ir šokio srityse. 1997 m. „tjg.“ susijungė su Drezdeno lėlių teatru ir šiuo metu čia dirba septyni profesionalūs lėlininkai. 2008 m. įkurta teatro akademija kviečia teatru besidominčius vaikus ir jaunimą į kūrybines teatro dirbtuves, kurių rezultatais – jaunai auditorijai su jaunais kūrėjais sukurtais dviem spektakliais – kasmet užbaigiamas teatrinis sezonas.

Arielis Doronas animuoti lėles pradėjo jau vaikystėje, sulaukęs vos 12 metų. Šiandien jis jau žinomas lėlininkas, kurio spektakliai „Plastikiniai herojai“ ir „Pinhas“ keliauja po įvairius festivalius ir teatrus, ir jau yra aplankę dvidešimt skirtingų pasaulio valstybių. Su lėlėmis jis vaidina ne tik teatre, bet ir televizijoje, organizuoja ir veda dirbtuves aktoriams, lėlininkams, stato ir režisuoja spektaklius visame pasaulyje.

Arielis studijavo kiną Tel Aviv‘o universitete, lėlininkystės mokėsi Vizualaus teatro mokykloje Jeruzalėje ir tarptautinėje lėlių teatro mokykloje Šarlevilyje, Prancūzijoje.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki