LVSO I BALTIJOS ŠALIŲ ORKESTRŲ FESTIVALIS: TRYS SMUIKAI | Repertuaras
  • Organizatorius: Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, KĮ
  • Trukmė: 2 val.0 min.
Nuo 11.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Dėmesio! Koncertas iš balandžio 18 d. nukeltas į birželio 27 d. Vilniaus universiteto didijį kiemą, Universiteto g. 3, Vilnius. Bilietai galios tie patys. Informacija dėl bilietų grąžinimų bus paskelbta po karantino.

B. Kutavičius. „Pavasario linksmybės“

A. Pärt. „Fratres“

A. Maskats. „Tango“

A. Vivaldi. „Metų laikai“

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, šį pavasarį kviečia į išskirtinį Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertą, kuriame vienoje scenoje susitiks trys Baltijos šalių simfoniniai orkestrai ir trys garsiausios Baltijos šalių smuikininkės. Paula Šūmanė (Latvija), Katariina Maria Kits (Estija) ir Dalia Kuznecovaitė (Lietuva) Vilniaus kongresų rūmuose grieš italų baroko genijaus Antonio Vivaldi (1678–1741) kompoziciją „Metų laikai“.

Latvijos Didžiojo muzikos prizo laureatė, Latvijos smuiko Karmen vadinama Paula Šūmanė kritikų vertinama ne tik už virtuoziškumą, bet ir už itin jausmingas, nuoširdumo kupinas interpretacijas. Smuikininkė dažnai koncertuoja kaip kamerinės muzikos atlikėja, taip pat – kaip kviestinė koncertmeisterė.

Jos kolegė scenoje šį vakarą – estų smuikininkė Katariina Maria Kits. K. M. Kits studijavo Lozanos (Šveicarija) muzikos universitete, Trosingeno (Vokietija) muzikos universitete ir Estijos muzikos ir teatro akademijoje. Kaip solistė smuikininkė koncertavo su Estijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Rusijos, Novosibirsko, Jeruzalės ir kitais kameriniais orkestrais. K. M. Kits yra tarptautinių konkursų laureatė, 2014 m. ji laimėjo Estijos nacionalinės televizijos rengiamą konkursą „Klasikos žvaigždės“.

Lietuvai šį vakarą atstovaus Valstybinio Vilniaus kvarteto pirmasis smuikas, tarptautinių konkursų laureatė Dalia Kuznecovaitė. Smuikininkė studijavo aukštosiose Kelno (Vokietija) ir Rostoko (Vokietija) muzikos mokyklose, o 2014 m. su pagyrimu baigė Nacionalinę muzikos akademiją Paryžiuje, kur pelnė specialų komisijos prizą. D. Kuznecovaitė yra kviečiama koncertuoti su žymiais orkestrais, tarp kurių – „Deutsche Radio“, „Norddeutsche Phielharmonie“, Kijevo filharmonijos, Dohos, Kalgario, Pekino, Mechiko, Languedoc-Roussilon simfoniniai orkestrai.

Solistėms šį vakarą akompanuos jungtinis Baltijos šalių orkestras, sudarytas iš Latvijos nacionalinio, Estijos nacionalinio ir Lietuvos valstybinio simfoninių orkestrų muzikantų. Be A. Vivaldi „Metų laikų“ koncerte taip pat skambės ir Baltijos šalių kompozitorių kūriniai – Broniaus Kutavičiaus „Pavasario linksmybės“, Arvo Pärto „Fratres“ ir Arturo Maskato „Tango“. Diriguos Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti 2 papildomas eiles A ir B bei stovimas vietas. PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Vilniaus kongresų rūmų virtualus turas - http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas. Jo pagalba galite išsirinkti Jums tinkamiausias vietas.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki