LINKĖJIMAI IŠ BALKANŲ | Repertuaras
  • Organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga
  • Trukmė: 2 val.0 min.
2020 Balandžio 23 d.
18:00 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5, Kaunas
Nuo 11.20 eurų
0 (Balsavo

0

)

Nuo 2020 M. KOVO 17 D. IKI BALANDŽIO 13 D. Kauno filharmonijos kasa nedirbs. Bilietus į atšauktus koncertus bus galima grąžinti atnaujinus Kauno filharmonijos kasos darbą. Bilietų grąžinimo terminas bus pratęstas atsižvelgiant į karantino laikotarpį.

Jei bilietus pirkote kitose kasose, bilietai bus grąžinami atnaujinus šių kasų darbą.

Jei bilietus įsigijote internetu, prisijunkite prie savo paskyros ir ten atlikite grąžinimo procedūras nuo balandžio 1 d.

PETAR MILIĆ (fortepijonas, Slovėnija)

Programoje:

Lucijan Marija Škerjanc – Noktiurnas Nr. 1, Nr. 2

Ludwig van Beethoven – Sonata Nr. 8 c-moll, op. 13 („Patetinė“)

Frédéric Chopin – Fantazija f-moll, op. 49

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Preliudas Des-dur, VL 187 („Pastoralė“)

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Noktiurnas fis-moll, VL 178

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Mazurka h-moll, VL 234

Johannes Brahms – Intermezzo, op. 117

Henri Dutilleux – „Choralas ir variacijos“

Remiantis ekspertų nuomone, PETARIS MILIĆIUS yra vienas geriausių Slovėnijos pianistų tarptautinėje muzikos scenoje. Jau studijų metais jis koncertavo visoje Slovėnijoje, taip pat tobulino žinias pas žymius, tarptautinę šlovę pelniusius meistrus, pelnė prizus konkursuose.

Siekdamas toliau gilinti savo žinias, P. Milićius įstojo į Berlyno menų kolegiją, kur mokėsi pas žymų pianistą, profesorių Klausą Hellwigą. Studijuodamas Vokietijoje, jis koncertavo Berlyne ir Hanoveryje įvairiomis progomis, taip pat rengė įrašus Slovėnijos nacionaliniam transliuotojui RTV. Europos radijo transliacijų žiuri išrinko jo rečitalio įrašą tapti 2001 m. Bratislavos muzikos festivalio dalimi Yehudi Menuhino inicijuotame renginyje, skirtame populiarinti jaunus muzikantus. Jo atliekamą rečitalį išgirdo milijonas klausytojų visoje Europoje.

Kaip solistas P. Milićius skambino su Slovėnijos filharmonijos orkestru, RTV Slovėnijos simfoniniu orkestru, „Academia Allegro Vivo“ (Austrija), Liublianos muzikos akademijos orkestru ir Karniumo kameriniu orkestru, atliko daug rečitalių tiek Slovėnijoje, tiek ir užsienyje (Paryžiuje, Briuselyje, Ženevoje, Majamyje (JAV) ir kt.). 2011 m. jis apsiginė fortepijono specialybės docento laipsnį Liublianos muzikos akademijoje.

Jo repertuare – J. Haydno, L. van Beethoveno, M. Ravelio, B. Martinů, W. A. Mozarto koncertai fortepijonui ir kita. 2013 m. „ZKP RTV Slovenija“ išleistoje kompaktinėje plokštelėje P. Milićius interpretuoja F. Chopino kūrinius. Antroje kompanijos leidžiamoje plokštelėje skambės P. Milićiaus atliekami kompozitorių L. van Beethoveno, J. Brahmso, F. Mendelssohno-Bartholdy, L. M. Škerjanco ir A. Skriabino kūriniai.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki