KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS IR JAUNIEJI | Repertuaras
  • Organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga
  • Trukmė: 1 val.30 min.
2019 Lapkričio 6 d.
18:00 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5, Kaunas
Nuo 7.20 eurų
0 (Balsavo

0

)

Mažojoje salėje

KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS

Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas)

Aistė Mikutytė (II smuikas)

Eglė Lapinskė (altas)

Saulius Bartulis (violončelė)

Solistai:

JOANNA DOMINIKA SADOWSKA (obojus, Lenkija)

RAPOLAS BARTULIS (klarnetas)

Programa:

Wolfgang Amadeus Mozart – Kvintetas styginių kvartetui ir klarnetui, A-dur, KV 581

Eduard Herrmann – Sekstetas obojui, klarnetui ir styginių kvartetui, op. 33

Kauno kvartetas, kaip ir kasmet, tęsia ciklą „Kauno kvartetas ir jaunieji“. Tradicija tapusi idėja suteikia galimybę jauniems ir talentingiems atlikėjams pajusti ansamblinio muzikavimo grožį bei ypatumus. Muzikuodami su Kauno kvartetu, jaunieji solistai pasisemia patirties, muzikinių skonių įvairovės, gilesnio muzikos pajautimo, stilistikos ypatumų. Galbūt kai kuriuos iš jų ši graži idėja inspiruoja tęsti bei daugiau gilintis į kamerinio muzikavimo žanrą, burtis į kvartetus, kvintetus bei kitų sudėčių kolektyvus. Įdomu tai, kad šiais metais pirmą kartą į jaunųjų atlikėjų gretas šalia styginių kvarteto įsilies talentinga obojininkė iš Lenkijos – JOANNA DOMINIKA SADOWSKA. Ji šiuo metu yra Poznanės muzikos akademijos auklėtinė. Taip pat nuolat tobulinasi meistriškumo pamokose pas žymius obojininkus, kaip Arkadiuszas Krupa, Robertas Beinaris, Francesco di Rosa, Jurijus Likinas, Luca Vignali, Marino Bedetti, Giovanni Brianti, Aleksandra Rojek, Sara Luciani. J. Sadowska jau yra grojusi solo su keliais orkestrais. 2018 m. dalyvavo koncertiniame ture Belgijoje ir Nyderlanduose su „Music Hall Classical“ orkestru ir choru, nuo 2017 m. bendradarbiauja su „Radecki Classic Arts“ agentūra, o nuo 2019 m. su „Gorzów Wielkopolski“ filharmonija.

Kitas koncerto dalyvis – klarnetininkas RAPOLAS BARTULIS. Jis yra įvairių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatas, pelnęs septynias pirmąsias vietas ir tris „Grand Prix“. M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo auklėtinis yra koncertavęs Vokietijoje su Duisburgo filharmonijos kvartetu, su Vilniaus kvartetu bei Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Kauno miesto simfoniniu, Klaipėdos kameriniu ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“ bei dalyvavęs M. K. Čiurlionio festivalyje Vilniuje, koncerte „Ateities vardai“ LMTA koncertų salėje, „Vivace Vilnius“, Rokiškio klasikinės muzikos, Užutrakio vakarų, Kauno jaunųjų muzikų festivaliuose. Jaunasis muzikas apdovanotas dviem LR prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais.

Koncerto pradžioje klausytojai išgirs jau ne kartą skambėjusį W. A. Mozarto kvintetą A-dur, kurį Kauno styginių kvartetas atliks kartu su Rapolu Bartuliu. Žavu tai, kad kaskart atliekamas šis kvintetas su skirtingais atlikėjais suskamba vis kitoniškiau, gaiviau. Vėliau visi atlikėjai susiburs į sekstetą ir klausytojus maloniai nustebins gana retai atliekamu Eduardo Hermanno sekstetu obojui, klarnetui ir styginių kvartetui.

E. Herrmannas (1850–1937) buvo ne tik kompozitorius, bet ir žymus smuikininkas. Kurį laiką jis mėgavosi soline karjera, dirbo orkestro koncertmeisteriu Hamburge, Sankt Peterburge, bet vėliau emigravęs į Niujorką tapo smuiko pedagogu ir styginių kvarteto vadovu. E. Herrmannas buvo puikus kūrinių aranžuotojas, o pats daugiausiai kūrė kamerinės muzikos opusus: styginių trio, tris styginių kvartetus, styginių kvintetą ir minėtą sekstetą. Kūrinys pasižymi impresija, aiškiu išdėstymu. Jis ne tik gerai skamba, bet parašytas taip, kad visiems yra patogus atlikti.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki