Karalius Ubu | Rež. Neville Tranter | Repertuaras
  • Organizatorius: Vilniaus teatras LĖLĖ
  • Trukmė: 1 val.10 min.
Nuo 15.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Atšaukti kovo renginiai. Bilietus galite grąžinti iki balandžio 5 dienos kasose, kuriose juos pirkote.

KARALIUS UBU

Pagal Alfredo Jarry pjesę

Spektaklis suaugusiems / Mažojoje salėje

Adaptacijos autorius, režisierius ir dailininkas - Neville'is Tranteris

Literatūrinės adaptacijos į lietuvių k. vertėja ir dramaturgijos konsultantė - Vaiva Grainytė

Kompozitorius - Faustas Latėnas

Vaidina: Lijana Muštašvili, Šarūnas Gedvilas, Imantas Precas, Šarūnas Datenis

Trukmė: 70 min.

Premjera 2018 m. lapkričio 29 d.

Absurdo teatro pradininko Alfredo Jarry „Karalius Ūbas“ – chrestomatinis kūrinys lėlių teatro istorijoje – „Lėlėje“ dar nebuvo statytas. Pirmą kartą jo ėmėsi ir vienas žymiausių šiuolaikinio Europos lėlių teatro kūrėjų ir pedagogų – režisierius, aktorius ir dailininkas iš Nyderlandų – Neville'is Tranteris, dirbdamas kartu su keturiais „Lėlės“ teatro aktoriais bei žinomais Lietuvos teatro kūrėjais – kompozitorium Faustu Latėnu ir dramaturge Vaiva Grainyte.

Tiesiog neišvengiama, kad Mažojoje „Lėlės“ salėje atgiję ir absurdiškais būdais galios bei kontrolės siekiantys groteskiški „Karaliaus Ubu“ personažai susišauks su šiandienos pasaulio politiniais įvykiais. Tačiau, kaip pabrėžia režisierius, svarbiausia šiame spektaklyje atpažįstami žmonių tarpusavio santykiai: Pa Ubu ir Ma Ubu – tai vyras ir žmona, be to, čia veikia ir 14 metų paauglys, nebenorintis būti karaliumi... Tad humoro nestokojančiame muppet'ų tipo lėlių spektaklyje žiūrovai bus kviečiami juoktis ne tik iš matomų personažų, bet ir kartu su jais.

Neville'is Tranteris – autorinio teatro „Stuffed Puppet Theatre“ įkūrėjas, lyderis ir vienintelis nuolatinis narys, kuria spektaklius suaugusiems ir vaikams su muppet'ų tipo lėlėmis, kurias vadina geriausiais aktoriais. Šio menininko darbai pasižymi individualiu, atpažįstamu darbo stiliumi, už kurį jis buvo daug kartų įvertintas apdovanojimais tarptautiniuose festivaliuose Vokietijoje, Italijoje, Čekijoje, Kroatijoje ir kitur.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki