GRAŽI IR TA GALINGA / Klaipėdos Jaunimo teatras / KJT | Repertuaras
  • Organizatorius: Klaipėdos jaunimo teatras, VšĮ
  • Trukmė: 1 val.0 min.
2020 Lapkričio 4 d.
18:00 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71, LT - 44304, Kaunas
2020 Gruodžio 27 d.
19:00 val.
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Šiltadaržio g. 6, Vilnius
2020 Gruodžio 27 d.
21:00 val.
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Šiltadaržio g. 6, Vilnius
2020 Gruodžio 31 d.
18:00 val.
Klaipėdos kultūros fabrikas, Bangų g. 5A, Klaipėda
Nuo 18.60 eurų
4.0 (Balsavo

1

)

Nukelti balandžio 30 d. renginiai. į gruodžio 27 dieną. Anksčiau pirkti bilietai galios. Informacija dėl grąžinimų bus paskelbta po karantino.

VILNIUS - Menų spaustuvė - Juodoji salė;

KAUNAS - Nacionalinis Kauno dramos teatras - Rūtos salė;

KLAIPĖDA - Klaipėdos dramos teatras - Didžioji salė;

Kas bendro tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės? Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Šalyje, kur žurnalas „Tik vyrams“ vis dar tyčiojasi iš emancipacijos, kur tarpukariu organizuotas mados teismas ir moteriai mylėti moterį buvo geriausia apsimetus vyru, kur romantiška meilė greitai nuvesdavo į blogąją istorijos pusę, kur vienoms pirmųjų Europoje suteikta teisė balsuoti, kur žibutės daigams vis dar sunku įsitvirtinti ir pražysti, o aktorės vis dar reikalingiausios vaidinti jaunoms mylimosioms arba jų motinoms.

 

Scenoje greta Astos, Ievos, Marijos, Rugilės ir Vaivos pasirodys ir Lietuvos istorijoje vietą išsikovojusios Barbora, Bona, Dalia, Julija, Marytė ir Teklė. Kartu jos papasakos, kokios yra dabartinės jaunos Lietuvos moterys ir kokia tradicija jas pagimdė. O Vyresnės kolegės primins ir tai, kokia nedraugiška moterims gali būti Lietuvos istorija: vietos joms čia ne tiek ir daug, o visos į ją prasibrovusios čia dažniausiai įsitvirtina dėl savo grožio arba galios nulemti vyrų sprendimus. Bet ką daryti, jei nori būti savo šalies istorijos dalis, nors nesi nei išskirtinė gražuolė, nei baisiai galinga? Gal sudeginti tokį moterų vaizdavimą ir atlikus raganišką šokį imtis savo darbais kurti naują tradiciją?

 

Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Graži ir ta galinga“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga. Kad sužydėjusios žibutės papuoštų išdidžias moterų, vyrų ir visų įsitaisiusių tarpe, galvas.

 

Kūrybinė komanda: Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Marija Žemaitytė

 

Dramaturgijos asistentė: Kristina Steiblytė

 

Kostiumų dailininkė: Rūta Lendraitytė

 

Šviesų dailininkas: Julius Kuršis

 

Garso režisierius: Laurynas Milinis

 

Premjera: 2018 m. gruodžio 13 d.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki