Gala koncertas „Šiaurės arijos“ | Repertuaras
  • Organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga
  • Trukmė: 2 val.0 min.
Nuo 6.20 eurų
0 (Balsavo

0

)

Sachos Respublikos (Jakutija) Dmitrijaus Sivcevo-Suoruno Omolloono vardo valstybinio operos ir baleto teatro 25-mečiui paminėti

Operos solistų, choro ir simfoninio orkestro Gala koncertas „Šiaurės arijos“

DMITRIJAUS SIVCEVO-SUORUNO OMOLLOONO VARDO VALSTYBINIO OPEROS IR BALETO TEATRO SIMFONINIS ORKESTRAS IR CHORAS

Pagrindinė kviestinė teatro dirigentė Alevtina Ioffe, pagrindinė teatro chormeisterė Oktiabrina Pticyna

Solistai:

Nusipelnę Sachos Respublikos ir Rusijos Federacijos artistai, tarptautinių konkursų laureatai ir diplomantai

Nikolajus Popovas

Grigorijus Petrovas

Jurijus Baiševas

Aleksandras Jemeljanovas

Egoras Kolodeznikovas

Marina Silina

Albina Borisova

Praskovja Gerasimova

Anegina Djakonova

Anastasija Muchina

Feodosija Šachurdina

Liudmila Kuzmina

Aitalina Afanasjeva-Adamova

Programoje – G. Donizetti, F. Lehar, G. Verdi , P. Čaikovskij, W. A. Mozart, G. Bizet, Ch. Gounod ir kitų kompozitorių kūriniai

Sachos Respublikos (Jakutijos) Dmitrijaus Sivcevo-Suoruno Omolloono valstybinio operos ir baleto teatro kolektyvas kūrybinį 25-metį su Sachos Respublikos valdžios palaikymu pasitinka jubiliejinėmis gastrolėmis, kurios prasideda lapkričio 7 dieną Sankt Peterburge ir tęsis Maskvoje, Didžiajame Novgorode, Smolenske, Kaliningrade, Baltarusijoje ir Lietuvoje.

Sachos Respublikos Dmitrijaus Sivcevo-Suoruno Omolloono valstybinis operos ir baleto teatras – pirmasis tokio statuso teatras Rusijos Tolimųjų Rytų regione, pastatytas ant amžinojo įšalo ir esantis pats šiauriausias pasaulio teatras.

Jakutijos operos ir baleto teatras propaguoja klasikinius operos ir baleto meno pavyzdžius bei vaidina svarbų vaidmenį saugodamas ir plėtodamas nacionalinį autentiškumą.

Teatro pastatas buvo suprojektuotas architektų grupės iš Leningrado ir pradėjo veikti pagal paskirtį nuo 1982 m. Dviejuose erdviuose aukštuose išsidėstė klausytojų fojė. Visą antrojo aukšto sieną puošia Afansijaus Osipovo freska „Vasaros šventė Ysyach“ (Vidurvasario šventė), kurioje įamžinti žymūs Jakutijos kultūros ir meno veikėjai.

Jakutijos muzikinio teatro istorija prasideda nuo XX amžiaus 30-ųjų metų, kai palaipsniui buvo formuojami baleto, choro, orkestro ir vokalinis kolektyvai. Pirmieji nacionalinės tematikos opera ir baletas buvo pastatyti ir parodyti plačiai auditorijai 1947 m. Tai opera-oloncho (nacionalinė herojinė epinė poema) „Niurgun Bootur“, pavadinta drąsaus didvyrio vardu, ir baletas pagal liaudies pasaką „Lauko gėlė“. Autoriai – pirmasis Jakutijos kompozitorius Markas Žirkovas ir Maskvos kompozitorius Henrikas Letinskis. Libretą sukūrė Jakutijos liaudies rašytojas, dramaturgas, kurio vardu ir pavadintas teatras – Dmitrijus Sivcevas-Suorunas Omolloonas.

Muzikinio teatro statusą kolektyvas gavo 1971 m., valstybinio operos ir baleto teatro statusas buvo patvirtintas 1991 m. ir pateko į įstaigų rejestrą „Nacionalinė respublikos nuosavybė“. Pirmojo libreto autoriaus Dmitrijaus Sivcevo-Suoruno Omolloono vardas kolektyvui buvo suteiktas 2001 m.

Nuo 2013 m. teatro direktoriaus pareigas eina Sergejus Siulskis. Teatro prodiuseris yra Rusijos muzikinių teatrų ekspertas iš Maskvos Aleksejus Sadovskis. Pagrindinis kviestinis dirigentas – pagrindinė N. Sac vardo Maskvos akademinio muzikinio vaikų teatro dirigentė Alevtina Ioffe. Kūrybiniam procesui vadovauja teatro meno taryba, kurią sudaro pagrindiniai teatro specialistai; operos, baleto, orkestro, choro, pastatymo skyrių vadovai. Pagrindinis režisierius Prokopijus Neustrojevas, pagrindinis dirigentas Aleksejus Unarovas, pagrindinė baletmeisterė Marija Sajdykulova, pagrindinė chormeisterė Oktiabrina Pticyna.

2014–2016 m., vadovaujant direktoriui Sergejui Siulskiui, teatro scenoje įvyko tokios premjeros kaip nacionalinės operos „Daina apie Mančary“ apie Jakutijos Robiną Hudą, pirmoji sakralinė opera „Didžiosios dievybės Aar Tojona palaiminimas“, „Lopšinė“ – apie motiną, praradusią penkis savo sūnus Antrojo Pasaulinio karo metu, baletas-pasaka „Lauko gėlė“ ir baletas-legenda „Nomoch“, pasaka vaikams „Apie jaunuolį Šiaurės Pašvaistę ir merginą Vaivorykštę“. Iš pasaulinio spektaklių palikimo pastatyta: G. Verdžio opera „Aida“, A. Borodino „Kunigaikštis Igoris“, A. Chačaturiano baletas „Silfida“, operetės vakaras „Balius pas kunigaikštį Orlovskį“, spektakliai vaikams „Raudonkepuraitė“, N. Rimskio-Korsakovo „Košėjus nemirtingasis“, šiuolaikinis baletas „Fantazijų šalys, arba stebuklinga istorija“. Teatro repertuare trys baletai-šedevrai: choreografo Jurijaus Nikolajevičiaus „Gulbių ežeras“, „Romeo ir Džiuljeta“ ir „Spartakas“. Spektakliai Jakutijoje statyti nuo 1999 iki 2015 m.

Teatro kolektyvas gastroliavo Kazanėje, Vladivostoke, Chabarovske, Komsomolske prie Amūro ir Birobidžane, operos solistų grupė – Novosibirske, Jekaterinburge. Tradiciškai teatras dalyvauja Sachos Respublikos dienose Maskvoje ir Sankt Peterburge.

Teatras yra tapęs Rusijos ir Sachos Respublikos kultūros diplomatu Charbine (2005), Mongolijoje (2010). 2015 metais Kinijos Cinchua teatro scenoje įvyko tarptautinė A. Borodino operos „Kunigaikštis Igoris“ premjera. Antroji premjera buvo specialiai pastatyta Jakutsko miestui 2016 m. balandžio mėn.

Teatre pastaraisiais metais vyko tokie tarptautiniai projektai kaip Rusijos klasikinio baleto festivalis, pristatantis įvairią programą ir naujus Rusijos scenos vardus, 2016 m. kovo mėn. – pirmasis tarptautinis šiuolaikinio baleto festivalis.

2015 m. įvyko grandiozinė fortepijono „Steinway&Sons“ prezentacija, kurioje dalyvavo vienas ryškiausių šių dienų pianistų Denisas Macuevas.

Operos ir baleto solistai yra prestižinių Rusijos ir tarptautinių konkursų laureatai, nusipelnę liaudies ir Rusijos bei Sachos Respublikos artistai: Ivanas Stepanovas, Albina Borisova, Marina Silina, Anastasija Muchina, Jurijus Baishevas, Feodosija Šachurdina, Nikolajus Popovas, Grigorijus Petrovas, Aleksandras Emeljanovas, pirmasis iš Jakutijos dainininkų pasirašęs kontraktus su Rusijos teatrais, Liudmila Kuzmina, ne vieną kartą dalyvavusi Maskvos kapelos koncertuose vadovaujant V. Polianskiui, baleto solistai: Ekaterina Taišina, Julija Miarina, Dinara Gasanbaleva, Ksenija Lukina, Timofejus Fedotovas ir kiti. 2016 metais laureatais ir įvairių konkursų diplomantais tapo operos solistės Ekaterina Koriakina, Marija Ivanova, baleto solistai Pavelas Neobutovas, Saryalas Afanasjevas, Venera Fedotova. 2016 m. birželio 25 d. Sočyje VI tarptautinio konkurso „Jaunas pasaulio baletas“ laureatu tapo Saryal Afanasjevas, o jo partnerė – diplomantė, Respublikinio choreografijos koledžo abiturientė Venera Fedotova. Saryal Afanasjevas tapo Maskvos Stanislavskio ir Nemirovičiaus-Dančenko muzikinio akademinio teatro solistu.

Nuo 2004 m. teatre įsisteigė konsultacinė teatro taryba, kurios nariai yra respublikos stambių uždarųjų akcinių bendrovių vadovai. Nuo 2011 m. pradėjo veikti pagrindinių teatro steigėjų stebėjimo taryba.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki