Eric-Emmanuel Schmitt „Oskaras ir ponia Rožė“ Rež. Juliana Laikova | Repertuaras
  • Organizatorius: Lietuvos rusų dramos teatras
  • Trukmė: 1 val.40 min.
Nuo 10.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

OSKARAS IR PONIA ROŽĖ

Vienos dalies monospektaklis

Režisierė ir dailininkė – Juliana Laikova

Oskaras ir Ponia Rožė – Jelena Bogdanovič

Kompozitorė – Rita Mačiliūnaitė-Dočkuvienė

Režisieriaus asistentas – Algimantas Kvietkauskas

Ericas-Emmanuelis Schmittas (gimė 1960 m.) – populiarus šiuolaikinis prancūzų prozininkas, dramaturgas ir kino scenarijų autorius. „Oskaras ir ponia Rožė“ – trečias spektaklis Lietuvos rusų dramos teatre, pastatytas pagal E.-E. Schmitto kūrinį (kiti spektakliai: „Paleistuvis“, rež. G. Di Capua, 2005 ir „Dviejų pasaulių viešbutis“, rež. S.Račkys, 2007).

„Oskaras ir ponia Rožė“ – romanas, kuris pasakoja apie berniuką, rašantį juokingus, išmintintingus, jautrius ir kartais liūdnus laiškus Dievui, laiškuose jis išgyvena visą gyvenimą, kupiną meilės, atleidimo, kančios, susitaikymo su artimaisiais, draugais ir pačiu gyvenimu. Ekstravagantiškai senutei pavyksta įkalbėti berniuką pažaisti žaidimą, kurio sąlygos – kiekviena jo nugyventa diena reiškia dešimtmetį. Taip savo laiškuose Oskaras gali nugyventi savo jaunystę, pirmąją meilę, santuoką, vidurinio amžiaus krizę ir senatvę. Šio kūrinio finalas liūdnas, tačiau labai šviesus.

Jelena Bogdanovič – Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) aktorė nuo 1994 m., čia suvaidino per 30 vaidmenų. Iki tol ji yra vaidinusi Gorkio (Rusija) akademiniame dramos teatre bei Kaliningrado (Rusija) srities dramos teatre. Pastarieji ryškūs jos vaidmenys – Žmona spektaklyje Nizami „Septynios gražuolės“ (2015 m.); Tatjanos auklė spektaklyje A. Puškino „Eugenijus Oneginas" (2013 m.); Marina spektaklyje A. Jablonskajos „Stabmeldžiai" (2013 m.) ir kt. Aktorė yra dirbusi ir kaip režisierė: LRDT 1994 m. kartu su dailininke Nina Livont pastatė ir suvaidino monospektaklį „Į bučinių tyliųjų šalį" pagal Marinos Cvetajevos eiles, o 2001 m. – Neilo Simono komediją „Paskutinysis aistringas meilužis" (kartu su režisiere O. Lapina).

Aktorė Jelena Bogdanovič: „Dievas gali pasibelsti netikėtai ir bet kur, pavyzdžiui, ligoninėje, kaip tai nutiko dešimtmečiui Oskarui, arba teatre, kaip tai nutiko man. Kai skaičiau šį kūrinį, jaučiau Jo buvimą. Aš atradau atsakymus į klausimus, kurie jau seniai man buvo lyg rakštis, o kai kurie jų dar labiau išryškėjo. Panorau šia patirtimi pasidalinti su žmonėmis. Sugiedoti odę gyvenimui, meilei, tikėjimui, aiškiam požiūriui į mirtį. Man ši istorija – ne apie sergantį, mirštantį berniuką, o apie tai, kad net likusios 12 gyvenimo dienų gali būti laimingos ir pilnavertės, jei į pasaulį pažvelgsime vaiko akimis. Kasdien lyg pirmą kartą. Norėtųsi, kad mes prisimintume apie tai nuolat, ne tik prieš pabaigą. Ir tuomet galbūt pabaiga taps pradžia".

Režisierė Juliana Laikova: „Būna aplinkybių, iš kurių, rodos, visiškai nėra išeities. O kartais jautiesi tiesiog beviltiškai ir net nežinai, kas tau galėtų padėti. Ir kartais pagalbos sulauki ten, kur visai nesitiki. Ir, man rodos, visai nesvarbu, ar tau dešimt, ar aštuoniasdešimt metų. Tau reikia, kad nebūtum vienišas. Nori, kad tave palaikytų. Tau reikia ištiestos rankos arba tikėjimo. Mano akimis, istorija apie Oskarą ir ponią Rožę – būtent apie tai. Apie tai, kaip berniukui buvo suteiktas tikėjimas, kaip jis nugyveno didelį, pilnavertį gyvenimą per labai trumpą laiką ir buvo laimingas. Kaip jis suaugo ir padėjo suaugti visiems aplinkiniams.

Tai – romanas apie stebuklą, kuris tarsi gėlė, palaipsniui išsiskleidžia ir savo aromatu užpildo viską aplink save. Mes papasakojome istoriją apie berniuką, kuris atgijo laiškuose, jo įspūdžių, sukrėtimų istoriją. Paties gyvenimo istoriją. Man šis kūrinys yra mažos būtybės drąsos, kovos, tikėjimo, permainų, stebuklų, įspūdžiu, meilės, gėrio ir trapumo kvintesencija“.

Vaidinama Lietuvos rusų dramos teatro Mažojoje salėje rusų kalba be vertimo. Skirta žiūrovams nuo 12 m. ir visai šeimai. Vietų žiūrovams Mažojoje salėje skaičius ribotas (70 vt.).

Po trečio skambučio žiūrovai į parterį NEĮLEIDŽIAMI.

Ačiū, kad nevėluojate.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki