CARLOS PIÑANA: FLAMENKO GITARA | Repertuaras
  • Organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga
  • Trukmė: 2 val.0 min.
Nuo 16.20 eurų
0 (Balsavo

0

)

Vyriausybei paskelbus karantiną Lietuvoje, nuo 2020 m. kovo 17 d. iki balandžio 13 d. Kauno filharmonijos kasa nedirbs. Bilietus į atšauktus koncertus bus galima grąžinti atnaujinus Kauno filharmonijos kasos darbą. Bilietų grąžinimo terminas bus pratęstas atsižvelgiant į karantino laikotarpį.

Jei bilietus pirkote kitose kasose, bilietai bus grąžinami atnaujinus šių kasų darbą.

Jei bilietus įsigijote internetu, prisijunkite prie savo paskyros ir ten atlikite grąžinimo procedūras.

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

Solistai:

CARLOS PIÑANA (gitara, Ispanija)

MIGUEL ÁNGEL ORENGO (mušamieji, Ispanija)

Dirigentas PETER FERANEC (Slovakija)

Programoje:

Carlos Piñana ¬– „Rubato Flamenco Symphony“ (aranž. Pedro Contreras)

Johannes Brahms – Simfonija Nr. 2 D-dur, op. 73

Gitaros virtuozas CARLOSAS PIÑANA priklauso garsiai flamenko muzikų šeimai. Jo senelis Antonio Piñana yra senojo flamenko žanro „cantes mineros“ patriarchas, o tėvas – puikiai žinomas gitaristas Antonio Piñana jaunesnysis. „Flamenko yra mano kraujyje nuo vaikystės. Mano meilę flamenko, ypač flamenko gitarai, stiprino tėvo ir senelio žinios bei ypatingas talentas. Labai greitai pajutau pašaukimą, kuris veda mane visą gyvenimą“, – sako garsus gitaristas.

Šiandien C. Piñana – ne tik vienas įdomiausių flamenko kompozitorių ir atlikėjų, bet ir svarbi flamenko judėjimo figūra. Šiame koncerte kartu su žymiu ispanų perkusininku MIGUELIU ÁNGELU ORENGO ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Peterio Feraneco, C. Piñana pristatys „Rubato Flamenco Symphony“ flamenko gitarai ir simfoniniam orkestrui.

Greta spalvingos koncertinės veiklos C. Piñana dėsto flamenko Mursijos konservatorijoje (Ispanija), vadovauja flamenko meno mokyklai, yra tarptautinio flamenko festivalio meno vadovas ir gitaros konkurso rengėjas. Įspūdinga ir gitaros virtuozo apdovanojimų kolekcija – jis yra daugybės tarptautinių flamenko festivalių ir konkursų laureatas. Muzikantas yra ir vienas garsiausių flamenko ambasadorių pasaulyje – C. Piñana yra ne tik išleidęs septynias solo kompaktines plokšteles, bet ir su savo koncertais nukeliavęs nuo Niujorko iki Paryžiaus, nuo Londono iki Tokijo, nuo Kubos iki Delio. „Flamenko man padeda išreikšti daugybę emocijų – meilę, džiaugsmą, liūdesį, pripildo mane unikalios gyvybinės energijos. Ilgainiui sugebėjau sukurti savitą atlikimo stilių, kuris būtų tarsi kalba, įsišaknijusi tradicijoje, bet žvelgianti į ateitį, jungianti flamenko ir klasikinę gitarą“, – sakė gitaros virtuozas.

Antrojoje koncerto dalyje skambės vokiečių kompozitoriaus Johanneso Brahmso (1833–1897) Antroji simfonija. Tai vienas džiaugsmingiausių J. Brahmso brandžiųjų darbų, dažnai vadinamas jo „Pastorale“, taip nurodant į L. van Beethoveno Šeštąją simfoniją. J. Brahmso simfonija persmelkta gamtos vaizdų poezijos – galbūt todėl, kad parašyta kompozitoriui ilsintis Austrijoje, nuostabaus grožio Viorterio ežero pakrantėje.

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos maestro iš Slovakijos PETERIS FERANECAS. Jis tapo pirmuoju užsieniečiu, kuriam buvo patikėtos Maskvos Didžiojo teatro vyriausiojo dirigento pareigos, taip pat ir jauniausiu kada nors šias pareigas užėmusiu dirigentu. Šiuo metu P. Feranecas vadovauja Sankt Peterburgo valstybiniam simfoniniam orkestrui ir Čekijos filharmonijos kameriniam orkestrui.

Atsižvelgiant į SAM rekomendacijas, klausytojų, kuriems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai, prašome būti sąmoningais ir nevykti į koncertus. Bilietus į Kauno valstybinės filharmonijos organizuojamus renginius galima grąžinti jų įsigijimo vietose.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki