„Broliai Karamazovai“ | Repertuaras
  • Organizatorius: Theaomai, VšĮ
  • Trukmė: 2 val.15 min.
Nuo 15.00 eurų
4.3 (Balsavo

8

)

2016 m. Grand Prix XX-jame tarptautiniame F.M.Dostojevskio kūrinių festivalyje (Staraja Rusa, Rusija)

2016 m. Geriausias festivalio spektaklis („Druskininkų vasaros teatro sankryža“)

2014 m. Grand Prix (Tarptautinis stipriausių aukštųjų teatro mokyklų ir jaunų teatro trupių festivalis „Tavo šansas“)

2012 m. Geriausias festivalio spektaklis (Tarptautinis teatro debiutų festivalis „Tylos“)

2012 m. Geriausias festivalio spektaklis (Tarptautinis „CREARC“ teatro festivalis, Grenoblis)

Trupė savo kelią pradėjo dar Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vadovaujama kurso vadovų Silvos Krivickienės ir režisieriaus Eimunto Nekrošiaus. Trupės spektaklis „Broliai Karamazovai“ buvo šiltai sutiktas ir įvertintas daugelio šalių žiūrovų ir kritikų, parodytas daugiau nei 20 Lietuvos miestų, pristatytas tokiose netradicinėse erdvėse kaip vienuolynai, kalėjimai, muziejai, kunigų seminarija ...Tęsiant netradicinės erdvės įdėją, spektaklis keliasi į Pranciškonų rūmus, kurių autentiška aplinka kuria ypatingą atmosferą.

"Broliai Karamazovai" – tai spektaklis, sukurtas pagal rašytojo Fiodoro Dostojevskio romaną, labiausiai gilinantis į tragišką Karamazovų šeimos liniją. Dorovinis žmogaus tobulėjimas, nusikaltimo ištakos, būtinumas pertvarkyti visuomenę, "Yra dievas, ar ne?", – tai klausimai, į kuriuos atsakymų ieškoti kviečiame kartu su spektaklio personažais. "Jeigu Dievo begalinio nėra, tai viskas leista? Viskas leista ir...amen?!" F. Dostojevskis ir mums, ir žiūrovams iškelia klausimą: kas nutinka su žmogumi, kuris praranda tikėjimą.

„Spektaklio atmosfera iš karto sukūrė atvirumo ir intymumo atmosferą, tam padėjo ir kamerinė erdvė bei žiūrovų susodinimas. Spektaklio metu kuriama muzika bei subtilios varinės lėkštės vibracijos skleidėsi per visą salę primindamos varpų skambesį, o aktorių ansamblio atliktos giesmės nuskambėjo kaip cerkvės choras. Stiprios, visame pasaulyje žinomos, Lietuvos teatro mokyklos aktoriai dirbo atsidavę ir profesionaliai, buvo organiški, emocionalūs ir labai atviri", – jaunuosius aktorius komplimentais apibėrė teatrologė Julija Šumova.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki