„Ašmenys“ / Apeirono teatras / „TheATRIUM“ 2020 | Repertuaras
  • Organizatorius: BĮ Klaipėdos dramos teatras
  • Trukmė: 1 val.5 min.
Nuo 10.75 eurų
0 (Balsavo

0

)

„Dėl pandemijos pasaulyje Klaipėdos dramos teatras atšaukia visus festivalio „TheATRIUM“ spektaklius. Bilietus galite grąžinti kasose, kuriose pirkote, arba internetu. Žiūrovai įsigiję bilietus teatro kasoje, kreipkitės el. paštu agne@tiketa.lt. arba telefonu +37061378464. Bilietų grąžinimo terminas – nuo gegužės 18 d. iki gegužės 31 d. (imtinai).“

Režisierė Greta Gudelytė

Muzika Saulius Petreikis

Poezija Birutė Pūkelevičiūtė

Vaidina:

Greta Gudelytė, Eglė Kazickaitė

Trukmė 1 val. 5 min. (be pertraukos)

Premjera 2019

Ritualinis veiksmas „Ašmenys“ sukurtas remiantis lietuvių poetės, prozininkės, dramaturgės, aktorės Birutės Pūkelevičiūtės eilėraščių rinkiniu „Metūgės“. Šis eilėraščių rinkinys, alsuojantis erotine, tai švelnia, tai laukine mylinčios moters jausena, prasiveržusiais iš pasąmonės pasakojimais, Lietuvoje buvo įvardintas kaip moralės ir dorovės nuosmukis. Pokario Lietuvai buvo netikėta, kad „Ji“ tampa aktyviu veikėju, o ne vyriško ego priedėliu.

Apeirono teatro kūrėjos neketina ginti teisių ar skelbti revoliucijos – tiesiog ieško kalbėsenos, galinčios perteikti B. Pūkelevičiūtės poezijoje, biografijoje įskaitytas patirtis, kurias jungia su asmeninėmis patirtimis.

Ritualinio veiksmo „Ašmenys“ ašis sukasi apie jaunų moterų vienatvę susvetimėjusioj šaly, karo nuojautose. Pagrindinis krūvis tenka klausimui, ką reiškia būti moterimi kūrėja Lietuvoje? Artimas santykis su kūryba įveda dar vieną svarbią temą – savitą nuodėmės suvokimą ir poreikį išsivaduoti iš tradicinės moralės primestų gniaužtų.

Veiksmo raiškai pasirinkta asociatyvi fizinė kūno kalba su ašmenimis ir per ašmenis. „Dvigubo dugno“ efektas iš tiesų yra visiška moters atvertis, todėl poetiniame veiksme kaitaliojama tai, kas matoma ir kas slypi už regimybės, kas tik nujaučiama ir kas akivaizdu.

PASTABA: Žiūrovai, įsigiję bilietus su nuolaida, įeidami į žiūrovų salę, kartu su bilietu PRIVALO pateikti dokumentą, įrodantį teisę naudotis nuolaida.

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki