Aleksandr Puškin BORISAS GODUNOVAS. Režisierius – Eimuntas Nekrošius | Repertuaras
  • Organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  • Trukmė: 4 val.0 min.
Nuo 10.00 eurų
0 (Balsavo

0

)

Gerbiami žiūrovai,

Apgailestaujame, kad 2020 m. kovo 26 d. 18 val. spektaklis „Borisas Godunovas“ Utenos kultūros centre atšauktas dėl koronaviruso.

Jei pageidaujate grąžinti bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus, tai galite padaryti karantinui pasibaigus toje kasoje, kurioje jie buvo įsigyti.

Jei bilietai buvo pirkti internetu – juos galima grąžinti prisijungus prie savo paskyros www.tiketa.lt (irgi tik pasibaigus karantinui).

Utenos kultūros centro bilietų kasa – tel.: +370 618 73 976

Apgailestaujame, kad 2020 m. balandžio 8 d. 18 val. spektaklis „Borisas Godunovas“ Jonavos kultūros centre atšauktas dėl koronaviruso.

Maloniai prašome pasirinkti ne bilietų grąžinimą, o jų pratęsimą ir rudenį apsilankyti Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjeroje „Vaidina Marius Repšys“.

Jūsų įsigyti bilietai galios naujo spektaklio rodymui 2020 m. rugsėjo 27 d., 18 val. Jis taip pat vyks Jonavos kultūros centre.

Pasirinkę pratęsti bilieto galiojimą Jūs išreiškiate palaikymą Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui ir aktoriams. Mes tai labai vertiname ir nuoširdžiai Jums dėkojame!

Jei pageidaujate grąžinti bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus, tai galite padaryti karantinui pasibaigus toje kasoje, kurioje jie buvo įsigyti.

Jei bilietai buvo pirkti internetu – juos galima grąžinti prisijungus prie savo paskyros www.tiketa.lt (irgi tik pasibaigus karantinui).

Daugiau informacijos ieškokite – www.teatras.lt

Režisierius - Eimuntas Nekrošius

Scenografas - Marius Nekrošius

Kostiumų dailininkė - Nadežda Gultiajeva

Kompozitorius - Faustas Latėnas

VAIDINA:

Borisas Godunovas — Salvijus TREPULIS

Apsišaukėlis Dmitrijus — Marius REPŠYS

Šuiskis — Arūnas SAKALAUSKAS

Tėvas Pimenas — Remigijus VILKAITIS

Tėvas Pimenas; Patriarchas — Vytautas ANUŽIS

Marina Mnišek — Elžbieta LATĖNAITĖ

Puškinas — Algirdas GRADAUSKAS

Basmanovas — Algirdas DAINAVIČIUS

Vorotinskis — Džiugas SIAURUSAITIS

Jurodivas Nikolka — Povilas BUDRYS

Patriarchas; Vienuolis Varlamas — Dainius GAVENONIS

Caraitė Ksenija — Ieva TRIŠKAUSKAITĖ

Caraitė Ksenija — Marija PETRAVIČIŪTĖ

Šeimininkė — Vitalija MOCKEVIČIŪTĖ

Šeimininkė — Monika BIČIŪNAITĖ

Vienuolis Varlamas; Pristavas I — Remigijus BUČIUS

Vienuolis Misailas; Angelas — Vaidas VILIUS

Kurbskis; Pristavas I; Belaisvis — Vygandas VADEIŠA

Pristavas II — Neringa BULOTAITĖ

Moteris — Jurga KALVAITYTĖ

Kitus vaidmenis kuria — Monika BIČIŪNAITĖ, Neringa BULOTAITĖ, Jurga KALVAITYTĖ, Elžbieta LATĖNAITĖ, Vitalija MOCKEVIČIŪTĖ, Ieva TRIŠKAUSKAITĖ, Vytautas ANUŽIS, Remigijus BUČIUS, Algirdas DAINAVIČIUS, Džiugas SIAURUSAITIS, Vygandas VADEIŠA, Vaidas VILIUS, Remigijus VILKAITIS

Viena naujojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro intrigų – rusų literatūros klasiko Aleksandro Puškino poetinė drama, kurią stato pasaulinio garso lietuvių režisierius Eimuntas Nekrošius. Spektaklį drauge su juo kuria nuolatiniai kūrybiniai bendradarbiai – scenografas Marius Nekrošius ir kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva.

Aleksandras Puškinas (1799–1837), išgarsėjęs nuostabia poezija, eiliuotu romanu „Eugenijus Oneginas“, ir daugybe kitų kūrinių, susijęs ir su Lietuva – pasak legendos, būtent Vilniuje, šv. kankinės Paraskevos cerkvėje, Rusijos caras Petras Pirmasis pakrikštijo poeto prosenelį juodaodį Hanibalą. XIX a. pabaigoje į Vilnių atvyko poeto sūnus Grigorijus Puškinas, apsigyveno Markučiuose, čia ir mirė 1905 metais. Markučiuose veikia Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus.

„Borisas Godunovas“ – istorinė drama, kurios veiksmas vyksta XVI a. pabaigos – XVII a. pradžios Rusijoje. Borisas Godunovas (1552–1605) – totorių kilmės bojarinas, Rusijos caras (1598–1605), patekęs į sudėtingas istorines aplinkybes ir miręs kovodamas su Dmitrijumi I – apsišaukėliu caro Ivano Rūsčiojo sūnumi. Kai kurios dramos scenos vyksta Lietuvos pasienyje.

Eimunto Nekrošiaus režisuojamas spektaklis – pirmasis šio veikalo pastatymas Lietuvos dramos scenoje, nors ši tema Lietuvos teatralams pažįstama nuo 1930-ųjų, kai Valstybės teatre Kaune buvo pastatyta Modesto Musorgskio opera „Borisas Godunovas“ (dirigentas – Mykolas Bukša, režisierius – Teofanas Pavlovskis, scenografijos ir kostiumų dailininkas – Mstislavas Dabužinskus). Dar kartą ši opera Lietuvos valstybiniame operos ir baleto teatre buvo pastatyta 1982 metais, o naujausias, itin kontraversiškas pastatymas, operos veiksmą perkeliantis į mūsų dienų autoritarinės valstybės aplinką su televizijos studijos šviesomis ir roko žvaigžde, įvyko 2008 m. (spektaklį pastatė žinomas lenkų režisierius Mariuszas Trelińskis).

Pats Eimuntas Nekrošius taip pat yra režisavęs Modesto Musorgskio operą: spektaklio premjera Florencijos Teatro Comunale, įvyko 2005 metais, o 2008-aisiais ji buvo pastatytas Venecijos Gran Teatro La Fenice.

Įspėjimas – spektaklio metu rūkoma!

Kalendorius
${ city }
  • ${ city }
${ year }
${ monthString() }
P A T K P Š S
${ dayItem.day }
nuo
iki